Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / 18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır

18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır

Banka kartları hayatımızın her anında yanımızda olan nakit para taşımaktan kurtaran yardımcılarımızdır. Bu kartlar ile günlük hayatımıza dair bütün parsal işlemleri gerçekleştirebilir, nakit taşıma derdinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca banka kartları ile intenetten online alışverişler yapabilir, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, havale, EFT, hisse senedi alım satım gibi işlemler de yapabilirsiniz. Ülkemizdeki bütün bankalar kendilerine ait hesaplarla hizmet vermektedirler. Ayrıca bu kartlarla alışverişlerde sunulan kampanyalar ile çok avantajlı alışverişler yapabilirsiniz  ve alışveriş yaptıkça biriken puanlarla tekrar alışveriş yapabilmeniz mümkündür. 

BANKA HESABI NASIL AÇILIR

Banka hesabı açtırmak için müşterisi olmak istediğiniz bankanın en yakın şubesine Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızın yazılı olduğu herhangi bir belge (ehliyet, nüfus cüzdanı ya da pasaport) müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Banka personelinin çok kısa süren işlemlerinden sonra banka hesabınız aktif hale gelecektir. Ancak kart hemen hazır olmadığı için daha sonra  banka tarafından adresinize gönderilecektir. Ya da tercih ederseniz banka şubesinden alabileceksiniz. Bankanın size vereceği hesap cüzdanı ile kartınız olmadan banka şubelerini kullanarak para yatırma ya da çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ON SEKİZ YAŞ ALTI KİŞİLERİN BANKA HESABI AÇTIRABİLMESİ NASIL OLMAKTADIR

18 yaş altı bireylerin de banka hesaplarına ihtiyaçları olabilir. Mesela herhangi bir kurumdan burs alımlarında ya da ailelerinden uzakta eğitim gören öğrenciler için banka hesabı gerekebilir. Ülkemizdeki hemen hemen her banka 18 yaş altı bireyler için hesap açabiliyorlar. 18 yaş altı bireylerin banka hesabı açabilmeleri için kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının yazılı bulunduğu nüfus cüzdanı ve velisi ile birlikte hesap açmak istedikleri banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bankalar veli olarak anne ya da babayı ya da yasal vasi olan birini kabul etmektedirler. 

Bu anlamda üniversiteye gidecek olan ancak ailesinden maddi destek almak üzere banka hesabına ihtiyaç duyan ve 18 yaşından küçük olanlar vasileri ile birlikte başvuru yaparak bankalardan hesap açtırabilir ve hesap kartı alabilirler. Tüm mevduat bankaları bu anlamda vasileri ile birlikte başvuran 18 yaşından küçüklere hesap açmakta ve hesap kartı vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir