Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Gündem / 2018 Yılında Evlenenlere Düğün Kredisi Devletten

2018 Yılında Evlenenlere Düğün Kredisi Devletten

Bankalar, yalnızca özel bir tüketim aracının satın alınması için değil, ihtiyaç duyulan birçok alanda tüketicilere finansal kaynak kullandırmaktadır. Bu kapsamda kullanılan bireysel ihtiyaç kredileri, eğitim, sağlık, seyahat ve evlilik gibi çeşitli ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılabilmektedir. Özellikle son yıllarda satın alım gücünü olumsuz yönde etkileyen fiyat artışlar, ihtiyaç duyulan finansal kaynak miktarını da arttırdığından, tüketiciler bankalara sık sık bireysel ihtiyaç kredisi için başvurmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredisi, temel olarak bankalardan belirli bir vade süresi ve faiz oranı ile alınmaktadır. Özellikle bu kapsamda evlenmek için nakdi ihtiyacı olanların kullandıkları krediler bankalar tarafından özel uygulamalar ile sunulmaktadır. Bu uygulamalara 2018 yılı itibariyle bir de devlet desteği eklendi. Yeni evlenecek olan çiftlere özel devlet kredisinde faiz indirimi ve geri ödeme kolaylıkları anlaşmalı bankalar tarafından sağlanacak.

2018’DE EVLİLİK KREDİSİNE DEVLET DESTEĞİ

Devlet tarafından geçtiğiz yıllarda başlatılan çeyiz hesabı uygulamasından sonra, şimdi de evlenecek çiftlere geri ödeme kolaylıkları ve faiz indirimleri ile kredi olanakları sağlanıyor. Devletin sağladığı bu evlilik desteği belirli bankalar ile yapılan anlaşmalar kapsamında, programa dahil bankalar tarafından sağlanacak.

NASIL FAYDALANILIR VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın evlenecek olan çiftlere özel olarak hazırladığı bu evlilik kredisi için başvuracak olanlarda aranan şartlar;

Evlenmek konusunda önlerinde finansal olarak zorluklar olması

Destekten faydalanacak olan çiftlerin 18-24 yaşları arasında olması

İlk defa evlenecek olunması

Yapılacak olan adli sorgulamalarda Türk Ceza Kanunu’na göre bir suç işlememiş olunması

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmasıdır.

Kredi maksimum 10 bin TL tutarında sağlanmakta olup, 48 aya kadar vadelendirilmektedir. 

Eğer krediyi kullanan çift, isterse ilk yıl kredi borcu ödemesini erteleyebilmektedir.

İlk yıl eğer çift bir çocuk dünyaya getirirse, bu durumda kredi borcunu bir yıl daha erteleyebilme şansları vardır.

Krediyi sağlayan bankalar; Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Denizbank, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Vakıflar Bankası, Garanti Bankasıdır.

Bu şekilde devlet destekli evlilik kredisi veren bankaların size en yakın şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir