Anasayfa / Bilgi / 5 Bin TL Faiz Kazanç Hesaplaması ( En İyi Faiz Getirisi Veren Bankalar )

5 Bin TL Faiz Kazanç Hesaplaması ( En İyi Faiz Getirisi Veren Bankalar )

Gelişen ülke ekonomisi ile birlikte bankalar müşterilerine belirli dönemlerde fırsat paketler sunmaktadır. Bankalar müşterilerinin özellikle nakit para ihtiyacını karşılamak adına kredi kartı ve kredi kullanımda bulunan veya bulunacak olan müşterilerinin ihtiyaçları ve aylık olarak gelirleri üzerinden müşterilerine destek olmaktadır.

Her geçen gün artan ihtiyaçlar ve fiyatlar nedeni ile insanlar satın alma gücünü kısıtladılar. Dolayısı ile esnaf kazanç elde edemez oldu. İnsanlar ellerinde kalan son parayı daha idareli kullanabilmek ve daha akıllı yatırımlar yapabilmek için biriktirmeye başladılar. Bazıları banakalar aracılığı ile bazıları da yastık altı, kumbara gibi yöntemlere başvurarak birikimlerini yaptılar. Yükselen fiyat politikası ve dünya ekonomisinde yaşanan sarsıntılar nedeni ile dolar yükselişe geçti ve dolar karşısında Türk Lirası düşüşe geçti. İnsanlar ellerinde buluna dolarları satarak piyasaya katkıda bulundular.

Bankalar birikimi olan müşterileri için bir e-vadeli bir mevduat hesabı sunarak müşterilerinin birikimlerini değerlendirmelerini sağlıyorlar. Bundan yararlanmak isteyenler herhangi bir banka üzerinden bireysel hesap açmalı ve intenet bankacılığı ile e-vadeli mevduat hesabı oluşturmalısınız. Eğer hesabınızı intenet bankacılığı üzerinden açarsanız kazancınız daha fazla olacaktır. Bankalar, e-vadeli hesap oluşturan müşterilerinin birikmiş paralarını değerlendirmelerini sağlamak adına uyguladıkları faiz oranları ile müşterilerinin birikmiş paralarını değerlendirmelerini sağlıyorlar. 5 bin tl faiz uygulamasını bankalar arasında karşılaştırma ve faiz hesaplamaları ile aylık kazancınız aşağıdaki gibidir;

Aktif Banka – N Kolay Bono;  %15,09 faiz oranı ile aylık net kazancınız 53 TL olacaktır.

FibaBanka – Kiraz Hesap; %14 faiz oranı ile aylık kazancını 49 TL’dir.

Ing Bank – E-Turuncu Hesap; %13,75 oranı ile aylık kazancınız 48 TL’dir.

Akbank; %13,50 faiz oranı ile aylık kazancınız 47 TL’dir.

Denizbank; %9,10 faiz oranı ile aylık kazancınız 32 TL’dir

Vakıfbank; %9 faiz oranı ile aylık kazancınız 31 TL’dir.

Teb – Cepteteb; %8,70 faiz oranı ile aylık kazancınız 30 TL’dir. 

Yukarıda yazılan 5 bin TL faiz kazanç hesabı doğrultusunda bankalar arası yapılan karşılaştırmalar günceldir. Bankalar bu tarz hesapları güncel piyasa doğrultusunda yürükmektedir. Ayrıca faiz oranlarının yükselmesi ve düşmesi yine bankalar tarafından hesabınıza işlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir