Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / 70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına önemli kampanyalar düzenlemektedir. Müşterilerini her anlamda tatmin etmek isteyen bankalar aynı zamanda önemli imkanlar tanımaktadır.

Makalemizin devamında 70 yaş üstü emekliye kredi ve 70 yaş üstü konut kredisi konusu hakkında önemli bilgilendirmelerde bulunacağız.

Bankalar emekli olan müşteriler için ayrıcalıklar ve avantajlar sağlamaya devam ediyor. Sabit ve düzenli geliri olan emeklilere birçok banka kredi vermektedir. Ancak her ne olursa olsun emekli müşterileri için yaş sınırlaması da koyulmaktadır.

Özellikle de kamu bankaları kredi başvurularında yaş sınırlaması şartını ön planda tutmaktadır. Bu sınır ise bankadan bankaya değişiklikler göstermektedir. 18 ve 70 yaş arasındaki vatandaşlar genel olarak bankadan kredi çekerken herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmamaktadır.

70 yaş üstü kredi veren bankaların aradığı şartlar arasında öncelikle emekli müşteriler yer almaktadır. Bununla birlikte vatandaşların bankalar tarafından koyulan özel şartlar dikkate alınmalıdır.

70 yaş üstü kredi veren bankalar arasında, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Denizbank, PTT Bank,  Aktifbank, Fibabank’tır. 70 yaşına kadar kredi veren bankalar ise TEB, Odeabank ve ING Bank’tır.

Aktifbank 80 yaşına kadar kredi imkanı sağlıyor

40 bin Türk Lirası’na kadar kredi çekmek isteyen vatandaşa 80 yaşına kadar kredi vermektedir. Birbirinden cazip fırsatlar sunan Aktifbank, aynı zamanda uygun faiz oranları ödeme imkanları sağlıyor.

PTT emekli müşterileri için ise 450 TL’ye kadar emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan vatandaşların PTT şubelerine Mayıs ayına kadar yapılması gerekmektedir.

Denizbank’ın sunduğu kredi imkanı

Denizbank, 80 yaşına kadar talebe göre kredi imkanı tanımaktadır. Özellikle de emekli vatandaşlar için oldukça büyük olanaklar sağlayan Denizbank hakkında bilgi vereceğiz. Genel olarak ödeme kolaylıklarıyla gündeme gelen Denizbank, maaşını 3 yıl boyunca taşıyacağını garanti eden vatandaşa 450 TL’ye kadar banka promosyonu ödemesi de yapmaktadır.

Yaşlara göre kredi çekme imkanlarını daha detaylı bir şekilde öğrenebilmek için banka şubelerine gitmenizde fayda var diyebiliriz. Çünkü bankalar, kişinin kredi notunu da ciddi anlamda göz önünde bulundurabileceği için kişiye özel durumlar söz konusu olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir