Anasayfa / Gündem / Adıma kredi çekilmiş mi nasıl öğrenebilirim? Nasıl sorgularım? Adıma kredi çekilmiş ne yapmalıyım?

Adıma kredi çekilmiş mi nasıl öğrenebilirim? Nasıl sorgularım? Adıma kredi çekilmiş ne yapmalıyım?

Özellikle de son yıllarda kimlik dolandırıcıları sık sık televizyon ekranlarında karşımıza çıkıyor. Sahte kimliklerle bankadan kredi çekmeye çalışırken yakalananların yanı sıra, işini profesyonelce sürdüren kimi hırsızlar bulunmakta.

Bundan dolayı da kimliğini kaybeden vatandaşlarımız bir an önce gazeteye ilan vermeli veya karakola başvurmalı. Pek çok kişi nüfus cüzdanlarını çalarak kendi resimlerini yapıştırır. Böylelikle de bankalardan kredi çekme talebinde bulunabilmekteler.

Adıma bankadan kredi çekilmiş mi?

Bankacılık sisteminde verilen cep telefonu bilgisi, kişiyi kurtarabilecek en önemli nokta. Bankalar eski telefon numarasını her zaman kaydetmekte. Bununla birlikte yeni telefon numarası kaydının yapılabilmesi için ise eski numaraya SMS ile kod gönderilmekte.

Bundan dolayı da banka hesabınız için verdiğiniz telefon numarasının kendi numaranız olduğundan emin olmanız büyük öneme sahip. Çünkü dolandırıcılar cep telefonuna gelen SMS kodu önlemiyle pek çok bilgiye erişememekteler.

Adıma kredi çekilmiş ne yapmalıyım?

Adınıza kredi çekildiğini öğrendiyseniz hemen banka ile beraber hareket ederek savcılığa gidilmesi gerekiyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekmekte.

Bu süreçte kendinize ait kimlik veya belgenin kayıp olduğuna dair bildirimde bulunduysanız hukuki olarak başınız ağrıyacaktır. Sonuç olarak bankada evrak sahteciliği yapan kişi için dava süreci başlatılacak. Bu sırada da ciddi anlamda bir yıpranma söz konusu olacak.

Bundan dolayı da böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına önlemlerin her zaman alınması önem taşımakta. Bankalarımız da vatandaşlarımızın karşı karşıya kalabileceği mağduriyetlerin önüne geçebilmek için her zaman gerekli güvenlik tedbirlerini almış durumda.

Adıma çekilmiş kredi var mı?

http://kkb.com.tr adresi üzerinden yarı fiyatına risk raporunu inceleyebilirsiniz. KKB risk raporu sayesinde gündelik bireysel ticari ilişkinizi inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda bankalara bulunan bütün borçlarınızı da tam anlamıyla öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir