Anasayfa / Bilgi / Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Nedir? Giriş Nasıl Yapılır

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Nedir? Giriş Nasıl Yapılır

Teknoloji her geçen gün çok büyük ilerlemeler kaydetmektedir. Burada bankalar da, teknolojiye uyum sürecindedir. Artık bütün bankaların mobil uygulaması geliştirilmiştir. Bütün işlemler cep telefonundan saniyeler içerisinde halledilebilmektedir. Akbank bu anlamda en hızlı adım atan bankalar arasında yer almaktadır. İçeriğimizde Akbank intenet bankacılığı ve Akbank Direkt detaylarına yer vereceğiz.

Akbank Direkt uygulaması

Akbank Direkt, Akbank’ın intenet bankacılığı için kullandığı bir isimdir. Bu uygulama üzerinden şubede gerçekleştirmekte olduğunuz birçok işlem sadece saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Akbank Direkt uygulaması üzerinden her türlü hesap açma ve kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında döviz alım satım işlemleri, kredi kartı başvuruları da saniyeler içerisinde yapılmaktadır. Bir bankadan bir başka bankaya para transferi (EFT) ve havale işlemleri ve gerçekleştirilebilen işlemler arasında yer almaktadır.

Akbank Direkt uygulamaları altenatifleri

Akbank, her türlü müşteriye yanıt verecek nitelikte uygulamalar çıkarmaktadır. Burada Akbank Direkt Pus ve Akbank Direkt İşim platformlarını da binlerce Akbank müşterisi kullanmaktadır. Akbank Direkt intenet bankacılığı sisteminde, bankacılıkla ilgili yaşadığınız bir problem de anında banka ile paylaşılabilmektedir. Burada canlı destek, çağrı merkezi, görüntülü görüşme ve müşteri temsilcisiyle görüşme sağlanmaktadır.

Akbank Direkt’in yanında çıkarılan bu uygulamalar müşteriye hizmet anlamında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Aynı zamanda Akbank’ın bu anlamda birçok ödülü almaya layık görüldüğü de söylenebilmektedir. 

İntenet bankacılığı nedir?

İntenet bankacılığı, intenet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte günlük yaşamı kolaylaştıran bir hizmettir. Önceleri işlem gerçekleştirmek için sıra beklemek ve saatlerce beklemek gerekmekteydi. Ancak artık intenet bankacılığı sistemi, hızlı işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Gelişen teknolojiyle birlikte bankalar intenet ortamı üzerinden işlemlerin gerçekleşmesini mümkün kılmıştır. Bu durum vakit kazanılmasını ve bankalarda kuyrukların oluşmasının önüne geçmiştir. Cep telefonu üzerinden sadece birkaç dokunuş ile faturalar bile rahatlıkla ödenebilmektedir. Burada aynı zamanda çekilen krediler ve ne kadar kredi borcu olduğu da görüntülenmektedir.

Ödemeniz gereken tutar ve ödeme planı sadece saniyeler içerisinde telefondan görüntülenmektedir. Bu sayede kişi ödeme planını daha iyi bir şekilde yapmakta ve borçların farkında olmaktadır. Burada devlete olan borçlar da dahil olmak üzere neredeyse bütün işlemler gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir