Anasayfa / Konut Kredisi / Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Ev sahibi olmak için finansal desteğe ihtiyaç duymanız durumunda bankalar önemli fırsatlar tanımaktadır. Pek çok banka müşterilerinin kira ödermiş gibi ev sahibi olabilmesi için düşük faiz oranları ve uzun vade fırsatıyla kredi sunmaktadır. Özellikle de Akbank burada her bütçeye uygun olarak konut kredisi sağlamaktadır.

Akbank, 18 yaşından büyük olan T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu herkes için konut kredisi sağlamaktadır. Eğer T.C. vatandaşıysanız, kimliğinizle birlikte Akbank’a başvurmanız yeterli olmaktayken, yabancı uyruklu vatandaşların geçerli bir pasaportla birlikte oturma iznini getirmesi gerekmektedir.

Akbank konut kredisi detayları

Akbank 100.000 TL konut kredisini 12 aydan 120 aya varan vade fırsatıyla yüzde 1.11 faiz oranıyla sunmaktadır. Konut kredisi için banka 500 TL kredi tahsis ücreti, 750 TL ekspertiz ücreti ve 116 TL taşınır taşınmaz rehin ücreti tahsil etmektedir. Kredi tahsis ücreti her bankada olduğu gibi kredi tutarının binde 5’i kadardır.

Akbank konut kredisi hesaplama 2017 120 ay vade fırsatıyla 100.000 TL konut kredisi için toplam 181.444.92 TL ödeme gerçekleştirilecektir.

Konut kredilerinin tutarı kişinin insiyatifine bağlı olarak belirlenmemektedir. Burada konut, bankanın göndereceği ekspertiz tarafından incelemeye alınmaktadır. Daha sonra ise bankanın belirlediği fiyatın yüzde 80’i oranında bir ücret müşteriye tahsil edilir. Bankanın ekspertiz fiyatının ev fiyatının çok daha aşağıda olması halinde banka bu duruma ne yazık ki müdahale edilememektedir.

Konut kredisinde bankaların bir diğer dikkat ettiği husus ise binanın yaşıdır. Bankalar, 20 yaşını geçmiş olan binalar için konut kredisi vermemektedir.

Akbank konut kredisi hesaplama aracı http://www.akbank.com/konut-kredisi adresinden erişilebilmektedir. Burada evinizin ekspertiz tutarına göre bankanın verebileceği krediyi hesaplama fırsatı mevcuttur. Böylelikle müşteri aylık taksit miktarını bu adres üzerinden hesaplayabilmektedir.

Akbank konut kredisi için gerekli belgeler

Konut kredisinde banka nüfus cüzdanı, taşınmaz bedelinin en fazla %25’inin peşin ödemesi, kefil gereksinimi talep etmektedir. Bunun yanında, ikametgah ilmühaberi, maaş bordrosu veya serbest meslek çalışanları için vergi levhası talep edilmektedir.

Alınacak konutun kat mülkiyeti tapusu, kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ve inşaat ruhsatının fotokopileri talep edilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir