Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Gündem / Almanya’da Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Almanya’da Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları gerek acil ihtiyaçlarını karşılamak gerekse kurdukları bir iş için nakit ihtiyacı gereksinimi için krediye ihtiyaç duyabilirler. Birçok ev hanımı evlerinde iş yaparak hem eve katkı sağlıyorlar  hem de ekonomi için bir şeyler üretip satıyorlar. Bu doğrultuda ev hanımları da bazen krediye ihtiyaç duyabiliyor. Çünkü acil nakiti başka türlü bulmak imkansız olduğu için bankaların bu bakış açısında kredi türü hazırlayıp ev hanımlarına sunmaları onlar için müthiş bir fırsat oluyor. 

Almaya’da ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Credit Bank, Targo bank ve İşbank daha çok kendinden söz ettriren bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu bankaların ev hanımlarına hangi koşullarda kredi verdiğine bir bakalım.

Credit Bank

Credit Bank ev hanımlarının kullanımları için oluşturduğu kredi paketinde uygun faiz ve ödeme seçenekleriyle ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı oluyor. Kullanacakları kredi miktarı minimum 500 EURO maksimum ise 50.000 EURO olarak belirlenmiştir. Bu meblağ aralığında ev hanımları kredi başvurusunda bulunabilir. Fakat ev hanımlarının gelir belgesi olmadığı için talep ettikleri kredi tutarı ne kadar düşük ise bankanın bu krediyi verme ihtimali o kadar fazladır. Credit Bank kredi faiz oranını ise % 3,59 olarak belirlemiş. Ödeme seçenekleri konusunda bir aralık belirleyen banka ev hanımlarına 12 ile 84 ay arası kendilerinin belirleyeceği bir seçenek sunmuş. 

Targo Bank

Targo Bank ev hanımlarına kredi ödemeleri konusunda farklı seöenekler sunarak onların ödemek konusunda birazda olsa rahatlamalarını sağlıyor. Öncelikle belirtelim ki Targo Bank ev hanımlarına vereceği kredinin faizini % 3,99 olarak sunuyor. Kredi kullanma limit aralığını ise 1.500 EURO ile  50.000 EURO arasında tutuyor. Krediyi çektikten sonra 89 gün sonra ilk taksidini ödemeye başlıyorsunuz ve bu ev hanımları için oldukça cazip bir teklif oluyor. Elinize geçen toplu bir olduğunda da istediğiniz zaman borcunuzu kapatabiliyorsunuz. 

İşbank ise daha çok konut finansmanı üzerine kredide yardımcı oluyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir