Ana sayfa Bilgi Almanya’da Hangi Türk Bankaları Hizmet Veriyor?

Almanya’da Hangi Türk Bankaları Hizmet Veriyor?

Almanya'da ikamet eden Türk vatandaşları için bazı Türk bankaları bölgede hizmet vermektedir. İşte Almanya'da şubesi bulunan Türk bankaları.

0
PAYLAŞ

Türkiye’de bankalar hizmet potansiyelini artırmış ve artık uluslararası anlamda da hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye’den Almanya’ya olan göçlerin artış göstermesiyle doğrudan buradaki yapılanmalar da Almanya’ya kaymıştır. Ancak yine de bankaların bu anlamda sınırlı olduğu söylenebilmektedir.

Bilindiği gibi uluslararası anlamda para transferi işlemi bir hayli zor olmaktadır. İçeriğimizde Almanya’da hizmet vermekte olan Türk bankaları yer alacak.

ALMANYA’DA HİZMET VEREN TÜRK BANKALARI HANGİLERİDİR?

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve Garanti Bankası. Bu bankalar Almanya’da Türk işçileri ve orada barınmakta olan Türk vatandaşlar için hizmet vermektedir.

Kuveyt Türk Almanya’da faizsiz hizmet vermekte olan katılım bankaları arasında yer almaktadır. Bu banka, Türkiye’de mevcut olan katılım bankaları gibi hizmet vermektedir. Faiz İslam dinine göre haram kabul edildiği için Müslümanlar genellikle bu bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Yurtdışında hizmet veren Türk bankaları orada yaşamını sürdüren Türk vatandaşlar için önemli imkanlar sağlamaktadır. Özellikle de Almanya’da doğmuş büyümüş ancak Türkiye ile iletişimini koparmak istemeyenler için bu bankalar büyük bir öneme sahiptir.

ZİRAAT BANKASI ALMANYA ŞUBELERİ

Ziraat Bankası Berlin, Duisburg, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, München, Ninberg, Sttutgart bölgelerinde şubelerle hizmet vermektedir. Banka Türkiye’de de olduğu gibi 09.00’dan 17.00’ye kadar şubede kapılarını açık tutmaktadır. Saat 12.00 ile 13.00 arasında ise personel öğle yemeğine çıkmaktadır. Bankanın EFT kodu 0010, Switft kodu ise TCZBTR2A’dır. Almanya müşteri hizmetleri ise 312-584 20 00’dır.

VAKIFBANK ALMANYA ŞUBELERİ

Vakıfbank, Franktfurt ve Köln bölgelerinde şubeye sahiptir. Banka, 8.30’dan 16.30’a kadar şubede hizmet vermektedir. Saat 12.30-13.30 arası ise banka çalışanları öğle yemeğine çıkmaktadır. Bankanın EFT kodu 0015’tir. Banka müşteri hizmetleri numarası ise 212-361 72 24 veya 212-316 72 25’tir.

İŞ BANKASI ALMANYA ŞUBELERİ

İş Bankası Almanya’da en çok şubeye sahip olan Türk bankasıdır. Bankanın Almanya’daki şubeleri aşağıdaki gibidir;

Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Karlsruhe, Köln, Mannheim, München, Nünberg ve Stuttgart. İş Bankası saat 8.30’dan 16.30’a kadar şubede hizmet vermektedir. Bankanın müşteri hizmetleri numarası ise 212-316 00 00’dır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here