Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / Araç Kaskosu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araç Kaskosu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aracınıza binerken kendinizi güvende hissetmeniz için araç kaskosu yaptırmanız gerekir. Araç kaskosu yaptımanında bazı ince noktaları bulunuyor. Sigorta şirketleri araç sahiplerine pek çok fırsat sunarken, araç kaskosyu için tüm kolaylığı verirler. Aracınıza kasko yaptırırken nelere dikkat etmeli? bu sorunun yanıtını arayan milyonlarca sürücü bulunuyor. 

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Araç kaskosu için dikkat edilecek pek çok durum vardır. Aracınıza sigorat yaptırırken doğru ve tam bilgiler vermek çok önemlidir. Aracınız için hazırlanan sigorta poliçenizi çok dikkatli okumanız gerekir. Yanlış veya eksik birkaç bilgi ile karşılaşabilirsiniz.Yaptırdığınız sigorta poliçenizin genel şartlarını mutlaka okuyunuz. Sigorta teminatı içine girilen maddeleri ve dışında kalan maddeleri detaylı incelemeniz gerekir. 

Size sağlanan sigorta imkanlarının tüm maddelerinin bu poliçede yazılı olduğundan emin olunuz. Sigorta poliçenizden sonra özel şartları da iyice gözden geçirmeniz gerekir. Çünkü özel şartlar hakkında bilgi sahibi olmak öncelikli hakkınız olacak.  

Araç sigortası yaptırırken poliçenizin ücretinin miktarını mutlaka öğrenebilirsiniz. Sigorta teminatı,sigorta ücretinin tamamının veya taksitle ödenmesi şartları araç sahiplerine sunulur. Aracın sigorta poliçesini yaptırırken ödenecek ücretin tutarı çok önemlidir. 

Sigorta poliçenizi yaptırırken aklınıza takılan tüm soruları sigorta sözleşmesini düzenleyen kişiye sorabilirsiniz. Sigorta poliçenizi yaptırmaya gititğnizd eilk taksiti de ödemek zorundasınız. Bu poliçeye göre diğer taksitlerinizin zamanı da size bildirilecektir. 

Olası muhtemel bir kaza sonucunda araç sigortasınızın poliçesi bedeli ve belli bir düzeye kadar olan hasarın kime ait olacağının kesin maddeleri de açıkça konuşulmalıdır. Bu nedenle muafiyet ve müşterek sigorta uygulamasının tüm detayları poliçede yazmak zorundadır. Sigorta poliçesinin avantajları ve dezavantajlarını çok iyi bilmeniz gerekir. 

Olabilecek veya olması muhtemel kötü olaylardan aracınızı güven altına almanın en kolay ve en güvenilir yolu araç sigorta poliçesini yaptırmaktır. 

Kasko Yaptırırken İstenilen Belgeler 

Araca ait trafik tescil belgesi olan aracın ruhsatının bulunması, zorunlu trafik sigortası için yeterlidir. Araç sigortası yapan görevlilerle müşterilerin arasındaki güvende en büyük ve en önemli belge statüsündedir. Aracın ruhsat belgesinde tüm bilgiler yer aldığı için  sigorta poliçesinin hazırlanmasında yeterli olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir