Ana sayfa Hayvancılık Kredisi Arıcılık Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğine Hibe Başvuruları Başladı! ( Yüzde 100’e Varan...

Arıcılık Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğine Hibe Başvuruları Başladı! ( Yüzde 100’e Varan Hibe Desteği )

Arıcılık, kaz ve Hindi yetiştiricilerine hibe müjdesi verildi. Başvuru tarihleri ne zaman? Hibe başvurusu detayları nelerdir?

0
PAYLAŞ

Devlet, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren vatandaşlar için özel avantajlı krediler sağlamaktadır. Özellikle de arıcılık, kaz ve hindi yetiştiriciliğiyle uğraşan vatandaşların ekipmanları için devlet destekli hibe desteği sağlanıyor. Gençlerin bu alanda çalışmaya devam etmesi için her geçen gün daha avantajlı hibeler sağlanmaktadır. Ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılığın rolünün artırılabilmesi için devlet, kamu bankalarıyla anlaşmaya gitmektedir. Bu anlamda, üreticilere her geçen gün daha ayrıcalıklı hibeler ve çeşitli teşvik kampanyaları düzenlenmektedir.

Devlet sermayenin ne kadarı için hibe veriyor?

Hindi ve kaz yetiştiricileri için yüzde 75, arı yetiştiriciliği için yüzde 60, ipek böceği yetiştiriciliği için yüzde 100 hibe sağlanmaktadır.

İpek böceği çok değerli olduğu için yetiştiricilere sağlanan kredi olanağı da bir o kadar fazladır. Üreticiler ihtiyaçlarının tamamı için hibe alabilmektedir.

Hibe başvuru detayları

Hibe başvuruları 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü başlamıştır. 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek başvurularda pek çok alım için kredi sağlanmaktadır. Üretim için gerekli ekipmanlar, üretimin yapılacağı alanın inşaatı için hibeler sağlanmaktadır. Hibelerden faydalanmak isteyen üreticilerin, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapması gerekmektedir. Başvurularda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gereken belgeler vardır.

Başvuru için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

Arıcılık için hibe almak isteyenlerin Arıcılık hibe başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

İpek böceği ve hindi üreticilerinin, İpek böceği hindi ve kaz yetiştiriciliği hibe başvuru formunun ilgili müdürlüğe teslim edilmesi gerekmektedir.

Bütün hibe başvuruları için kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, aidiyet belgesi talep edilmektedir.

Üretim tesisleri için talep edilen hibelerin sağlanması için, tesisin hibe talebinde bulunan kişiye ait olması gerekmektedir. Yatırım yerinin bir yakına ait olması durumunda ise, noter onaylı muvafakat ile inşaat yapılabilmektedir. Hisseli araziler için ise, her bir ortağın inşaat yapılmasında bir sakınca görmediklerine dair noter tasdikli belge talep edilmektedir.

Hibe başvurusu tüzel kişiler tarafından gerçekleştirilmiş ise Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuruda gerekli evraklar farklıdır;

Firmanın sermaye yapısı ve miktarı, firmanın faaliyetlerini gösteren Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi tasdikli öneği başvuru esnasında gösterilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here