Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / ATM’den Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM’den Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankaların artık her köşe başında bizlere kolaylık sağlamak için kurdukları ATM’ler aracılığı ile parasal işlerimizi çok kısa sürede halledebiliyoruz. Bunlar arasında hesaba para yatırma, başkasının hesabına para transfer etme, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, dönem borcu ve asgari borç ödeme yer alıyor. Oldukça kolay olan bu işlemleri gerçekleştirmek için bir ATM veya BTM bulmanız yeterli. Müşteriler genellikle atm kartsız işlem ücretleri ne kadar ve atm kartsız para yatırma ücretleri ne kadar merak ediyor ancak çoğunlukla bankalar 5 TL’yi dahi bulmayan masraflarla işleminizi anında gerçekleştiriyor.

atm den kartsız kredi kartı borcu ödeme 

Kartsız olarak kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız öncelikle kartınızın bağlı olduğu bankanın ATM’sine gitmelisiniz. Kartsız işlemlerden Ödemeler seçeneğini ardından Kredi Kartı sekmesini seçerek ödemek istediğiniz tutarın girişini yapmalısınız. Bu aşamalar ATM’ler arasında farklılık gösterebilir amncak temel olarak kartsız işlemler sekmesindeki basamaklar bu şekilde ilerlemektedir.

atm kartsız işlem para yatırma nasıl yapılır 

Çok basit bir işlem olan atm den başka hesaba kartsız para yatırma temel bazı aşamalardan oluşur ve ATM’ler ve bankalar arasında bir takım farklılıklar gösterebilir. Karşı tarafın kullandığı bankanın ATM’sine gitmeli ve karşı tarafın hesap numarasını biliyor olmalısınız. ATM’den kartsız işlemler sekmesini seçtikten sonra para yatırma/transfer seçeneğini seçiniz. Bu aşamada sizden T.C. Kimlik Numaranız, telefon numaranız ve yatıracağınız tutar istenir ardından telefonunuza bir onay mesajı gelir. Ardından parayı yatırabilirsiniz ve kesinti bu tutardan yapılarak karşı tarafa aktarılır.

atm kartsız para çekilir mi 

Kartsız para çekme işlemini yerine getirebilen bankalar arasında İşBankası ve Ziraat Bankası yer almaktadır.

 Ziraat Bankası: Avuç tanıma sistemine sahip olan Ziraat Bankası’nın ATM’lerinde avcunuzu okutarak kart kullanmadan hesabınıza para yatırabilirsiniz.

İş Bankası: İş Bankası ATM’lerinden parmak okuyucusu olanlara gittiğinizde parmak okutarak kartınıza anında erişebilir ve para yatırabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki İşteCep aplikasyonu aracılığıyla da ekrandaki kare barkodu taratabilir ve kartsız olarak işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Bu karebarkod işlemini gerçekleştirebilmek için telefonunuzda aktif bir intenet bağlantısı bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir