Ana sayfa Kredi Notu Banka Kredi Notum Düşerse Ne Olur? Ne Yapılması Gereklidir?

Banka Kredi Notum Düşerse Ne Olur? Ne Yapılması Gereklidir?

Kredini notu düşük olan bireyler bankalarla ilişkilerini düzeltip banka işlemlerini zamanında yaparak notlarını yükseltme eğilimine geçmelidirler.

0
PAYLAŞ

Bankalarla çalışan kişiler ve şirketler banka işlemleri doğrultusunda kredi notuna sahip olurlar. Bu kredi notları yüksek olacağı gibi düşükte olabilir. Kredi notu düşük olan kişi ve kuruluşlar bankadan kredi çekmek istediklerinde banka bu tür kişilere red cevabı vermektedir çünkü kredi notları düşüktür. Bu demek oluyor ki kredi notlarını yükseltmek için biraz daha dikkatli olmaları gerekir. Bankalardan çekmek istedikleri yüksek tutarda krediler için onay almaları mümkün değil. Peki müşteriler kredi notları düştüğü zaman ne yapmaları gerekir. 

Kredi Notunuz Düştüğünde Ne Yapmalısınız

Kredi notunuz düştüğünde bankalara olan borçlarınız kaptamak sizin kredi notunuzun yükselmesine neden olacaktır. Bunun yanında bankalarla yapacağınız para transferleri, hesaba para yatırmak, göndermek gibi işlemlerde sizin düşük kredi notunuz için avantaj sağlayacaktır. Kredi kart borçlarınızı düzenli ödediğiniz takdirde, son ödeme gününü geçirmediğinizde, asgari tutarın üzerinde ödediğinizde düşük kredi notunuz yükselişe geçektir. Banka işlemlerde en çok kredi kart ve kredi çekimleri olduğu için kredi notunuz düşük olduğunda bu iki işlemi özenle sürdürdüğünüzde bu sıkıntıdan kurtulabileceksiniz. Düşük kredi notu ile bankaların kara lisetsinde yer alacağınızdan bu durumda neler yapılması gerektiğini ve bu durumdan nasıl kurtulmanız gerektiğini bilmelisiniz. Zira günümüz ihtiyaçları oldukça fazla olduğundan ve iş sahibi iseniz nakite ihtiyaç duyduğunuzdan yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da KOBİ kredisi çekemezsiniz. 

Kredi notunuz düşük olduğunda düşük limitli bir kredi kartı almak ve onun taksitlerini düzenli ödemek notunuz için olumlu bir girişim olacaktır. Aslında kredi kartı borcunuzu tek seferde yatırmak size büyük avantaj sağalayacaktir. Bunun yanında yine düşük limitli bir ihtyiaç kredi çekmekte ve taksitlerini sistematik şekilde ödemekte faydalı olacaktır. Hatta ve hatta borcunuzu tek taksitte ödemek kredi notunuzu bir hayli yükseltecektir. Burda değinmemiz gereken bir konu da şudur. Kredi notu düşük olan kişi öncelikle borçlarını sıfırlaması gerekir. Borçalarınızı kapatıp beklemek kredi notunu yükseltmez. Bundan sonra banka ile düzenli iş içinde olmaya başladığınızda kredi notu yükselmeye başlayacaktır. Kredi notunu yükseltmek için bankalarla iyi ilişkiler kurmalı yarının ne olacağını bilmediğimiz için yarın kredi çekebilme ihtimalini göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here