Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Banka Online Kredi Başvurusu – Banka Sms Kredi Başvuru Numaraları ve Formları

Banka Online Kredi Başvurusu – Banka Sms Kredi Başvuru Numaraları ve Formları

Parasal ihtiyaçlarımızı karşılamak için bankalardan kredi alabilme şansımızı değerlendirebiliriz. “Şansımızı” diye tanımlarız çünkü bankalardan kredi alabilmek için başvuruda bulunmamız gerekir ve bankalar bu başvurumuzu değerlendirerek bize kredi verip vermemek konusunda karar verirler. Değerlendirmeyi ise verdiğimiz bilgiler üzerinden kredi notumuz ve benzeri finansal bilgilerimize ulaşarak yaparlar. 

Bankalar eğer banka ilişkileriniz ve finansal durumunuz olağan sınırda ise kredi vermek konusunda oldukça cömerttirler. Öyle ki artık başvurular çok temel bilgiler ile kolayca yapılabilmekte ve kredi başvuru sonucu kolayca öğrenilebilmektedir. Öncelikle başvuru yapacağınız bankayı seçmeli ve kredi başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bankalar yapı itibariyle birbirlerinden farklı şartlar sunabilirler. Hatta kredi başvuru belgeleri konusunda da birbirlerinden farklılık gösterebilirler.

kredi başvurusu sms 

Artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve hal böyle olunca da işlemlerimizin çoğu artık teknoloji kanalıyla gerçekleşiyor. Hayatımızı bir çok alanda hızlandıran teknolojinin bize kazandırdığı iletişim gücünü kredi başvurusu yap ve iptal et işlemlerimizde de kullanabilmekteyiz. Bankalar artık bir SMS ile kredi imkanı sunabiliyor. Size verilen SMS numarasına yalnızca T.C. Kimlik Numaranız ve eğer isteniyorsa bir kaç kelimelik detayı ekledikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası: 3390’a, T.C. Kimlik Numarası, talep edilen krediyi, vade ve aylık gelir tutarını aralarında boşluk bırakarak yazıp gönderin.

ODEABANK: KREDIM boşluk T.C. Kimlik Numarası yazarak 8444’e gönderin.

Finansbank: T.C. Kimlik No yazıp 5030’a göndermeniz yeterli.

Akbank: Kredi boşluk T.C. Kimlik Numaranızı yazarak 4425’e gönderin.

Halkbank: T.C. Kimlik No, kredi türü, kredi tutarı, aylık gelir bilgisinin aralarında boşluk bırakarak 3401’e gönderin.

kredi başvuru hesaplama 

Kredi başvurunuz yapılırken sizden ne kadar kredi istediğiniz bilgisi de alınmaktadır ve size bu tutarda kredi temin edilmektedir. Ancak bu noktada bir limit var. İhtiyaç kredisi sağlanacak olan tüketicilere BDDK tarafından uygulanan bu limit sınırı ise kişinin gelirinin 3 katı olabilmektedir. Tabii ki bu limit kredi kartları için geçerli olup konut ve taşıt kredilerinde sınırlar farklılaşmaktadır.

kredi burs başvurusu nasıl yapılır 

Kredi başvurusu online olarak kurumların web sitelerinden veya üstte de beyan ettiğimiz üzere SMS aracılığı ile yapılmaktadır. Ayrıca pek tabii ki şubelere giderek veya doğrudan telefon ile çağrı merkezini arayarak da başvurunuzu anında gerçekleştirebilir. Sonucunuzu çok kısa süre içerisinde SMS veya arama yolu ile öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir