Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Bankadan Kredi Alamayanlar İçin Hangi Kurumlar Kredi Sağlar

Bankadan Kredi Alamayanlar İçin Hangi Kurumlar Kredi Sağlar

Maddi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ancak banka kredi talepleri sürekli reddedilenler için birbirinden farklı yöntemler mevcuttur. Ancak en güvenli yöntem bankalardan kredi almak olduğu için, bu noktada biraz gayret gösterilmelidir.

Kredi talebi reddedilen kişi neden reddedildiği konusunda banka ile iletişime geçmelidir. Kredi notu düşük olduğu için yeni kredi sahibi olamayan kişiler için de krediler sağlanmaktadır. Kredi notu düşük müşteriler için özel kredi kampanyaları düzenlenmektedir.

Aktif bank kredi

Aktifbank hem hızlı hem de sıkıntı yaratmadan kredi sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Üstelik Aktifbank 30.00 Türk Lirası’na kadar kredi başvurularını kabul etmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler Aktifbank ile kredi çekebilmektedir. Ancak banka sicili sebebiyle bankalardan kredi çekemeyen kişilere kredi sağlanmamaktadır. Bu durum banka için büyük bir risk arz etmektedir. Bu kişilerin kredi başvuruları genellikle reddedilmektedir. Bir banka şubesine başvurarak cezalı olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Kredi paketlerinden destek alınabilir

Bankalar, kredi notu düşük müşterilerine özel destekler sağlamaktadır. Bu noktada şubeye gitmeden dakikalar içerisinde intenet ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bankanın belirlediği faiz oranları ise yüzde 1.69’dan başlamaktadır.

Senet karşılığında para almak

Bankalardan hiçbir şekilde kredi olanağı bulamayan kişiler, senet karşılığı kredi veren işletmelerden yardım alabilmektedir. Bankanın bir altenatifi olarak yasal çerçevede hizmet veren bu kurumlar, bankalara göre daha yüksek bir faiz uygulaması yapmaktadır. Bu noktada kişi eğer hesaplamalarını doğru yapmaz ise ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Senet karşılığında para veren kişilerden de ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Ancak burada tüzelkişilikler yerine insanlarla iletişim kurulmaktadır. Bu noktada binlerce kişi tefecilerle karşı karşıya kalmıştır. Sadece güvenilen kişilerle senet karşılığı para alınmalıdır. Dikkatli bir şekilde karar verilmemesi halinde, durum çok daha kötüye gidebilir.

Senetle altın veya döviz almak

Bankadan kredi çekemeyen ve özel günler için altın alması gereken kişiler, senetle altın alabilmektedir. Senetli işlemlerin borç alacak kişi tarafından doldurulması gerekmektedir. Senet ile işlemler yasal bir çerçevede olduğu için, kişinin el yazısı incelenmektedir. Senette yer alan tutarın başının ve sonunun kesinlikle kapatılması gerekmekte ve alınan senet imha edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir