Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Bankaların Çalışma ve Mesai Saatleri

Bankaların Çalışma ve Mesai Saatleri

Türkiye genelinde bankalar aşağı yukarı aynı saatler içerisinde kapanmaktadır. Bu noktada kamu ve özel bankalar arasında da bir değişiklik bulunmamaktadır. Ancak halen bankaların tam olarak açıldığı saatler konusunda bir belirsizlik söz konusu olmaktadır. İçeriğimizde, bankaların açılış ve kapanış saatleriyle ilgili bilgiler aktarılacak.

Bankalar ortalama olarak saat 8.30-9.00 arasında açılmaktadır. Akşam saat 5 ve 5.30’a kadar da hizmet vermektedir. Bankaların saat 12.00-13.30’a kadar öğle tatili verdiğini de unutmamak gerekiyor.

Bankalar ve kuruluşları

Yapı Kredi Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer almaktadır. Tüketicilerin uygun koşullarla konut sahibi olabilmesi için banka hizmet vermeye başlamıştır. Bankanın Türkiye’de şuanda 3000 ATM’si ve 16.000 personeli bulunmaktadır.

Vakıfbank, 1957 yılında kurulmuş ve toplam 857 şube ile Türkiye geneline hizmet vermektedir. Günümüzde 3000’den daha fazla ATM’si vardır.

Türkiye İş Bankası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Direktifiyle kurulmuş bir bankadır. 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulan banka, en büyük özel sermayeli bankalardandır. Yurt içinde ve yurt dışında 3000’den daha fazla şubesiyle bütün dünyaya hizmet vermektedir.

Halk Bankası, 1933 yılında kurulmuş olan bir kamu bankasıdır. Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Halkbank, yurtiçi ve yurt dışında hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük 159. bankası olarak halen hizmet vermektedir.

T.C. Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü kamu bankaları arasında yer almaktadır. Diğer bankalara göre çok daha fazla ATM’si bulunduğundan sıklıkla tercih edilmektedir diyebilmekteyiz. Bunun yanı sıra bankanın sağladığı teşvik kredileri ve diğer avantajlı krediler Ziraat Bankasını bir adım ileriye taşımaktadır. 24.000 personel kapasitesiyle hizmet veren banka, 1620 yurt içinde ve 25 yurt dışında şubesiyle hizmet vermektedir. Ziraat Bankası sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın bankasıdır.

Garanti Bankası 2013 yılı itibariyle yurt içinde 950 şubeyle hizmet vermektedir. Türkiye’de 4000’den daha fazla ATM ile hizmet veren banka, 18.000’den daha fazla personel ile hizmet vermektedir. Sağlığı avantajlı krediler ile önemli bir başarıya imza atmıştır diyebilmekteyiz.

Akbank, 1000’in üzerinde şube ve 15.000’den daha fazla personel ile hizmet veren bir bankadır. Sağladığı taşıt kredileri ile müşterilerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir