Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Gündem / Bankaların Döviz Faiz Oranları

Bankaların Döviz Faiz Oranları

Yaşanan gelişmelere bağlı olarak artık insanlar farklı alanlarda yatırımlar yapmaktadır. Bu anlamda bankacılık faaliyetlerinde de çok farklı seçenekler meydana gelmiştir. İnsanlar artık paralarını bambaşka yerlerde değerlendirebilme imkanına sahiptir. Vatandaşlar gayrimenkul yatırımının dışında en çok bankaların faiz oranlarıyla hiç risk almadan önemli getiriler sağlamaktadır.

Bankalar, müşterilerine yatırım yapabilme imkanı sağlarken aslında gelirini de yine müşterilerinden sağlamaktadır. Bundan dolayı da bankalar artık yatırım yapma, kredi çekme talebinde bulunan kişilere özel avantajlar sağlamaktadır. Bankacılık hizmetleriyle teknolojik gelişmelerin doğru orantılı olarak ilerleme kaydetmekte olduğu da söylenebilmektedir.

Her banka müşterilerine özel olarak faiz uygulamaktadır. Yatırım planı yapan kişiler genellikle en yüksek oranla faiz veren bankaları tercih etmektedir. İşte bankaların döviz faiz oranları.

HANGİ BANKALAR NE KADAR FAİZ UYGULAMAKTADIR?

Yapı Kredi USD için yüzde 1.25, Euro için yüzde 0.80 faiz uygulaması yapmaktadır. Vakıfbank, USD için yüzde 1.90, Euro için de yüzde 1.90 faiz uyguluyor. Türkiye Ekonomi Bankası yüzde 2 USD, yüzde 1 Euro faizi uygulamaktadır. İş Bankası yüzde 1.15 Amerikan Doları, yüzde 1.90 Euro için faiz uygulaması yapmaktadır.

Ziraat Bankası yüzde 1.25 Euro, yüzde 1.25 Amerikan Doları için faizlendirme yapıyor. HSBC, Amerikan Doları’nda yüzde 1, Euro’da ise yüzde 80 faizlendirme yapılmaktadır. Halkbank, yüzde 1 Amerikan Doları, yüzde 1 Euro zammı yapmaktadır. Garanti Bankası yüzde 1.20 USD, yüzde 0.90 Euro faizi belirlemiştir. QNB Finansbank, USD için yüzde 1, Euro için de yüzde 1 faizlendirme yapıldığı belirtilmektedir.

Banka, yapmış olduğunuz yatırımı aylık, 3 aylık veya yıllık yatırabilme imkanı tanımaktadır. Para tutarı ve paranın bankada tutulduğu zaman arttıkça getiri de artacaktır. Üstelik yapmış olunan bu yatırım hiçbir şekilde risk taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir