Ana sayfa Bilgi Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri Ne kadar? ( En Yüksek Hangi Bankada?...

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri Ne kadar? ( En Yüksek Hangi Bankada? )

Bankalar, müşterileri için günlük para çekme limiti uygulamaktadır. Hangi banka ne kadar para çekme limiti uyguluyor?

0
PAYLAŞ

ATM’ler her hafta belki de her gün ihtiyaç duyduğumuz cihazlardır. Bu cihazlar üzerinden para çekilebilmekte, para transferi gerçekleştirilmektedir. Bu noktada paraya ihtiyacı olan kimse, ATM’den hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmektedir. Ancak ATM’lerden belirli bir tutarın üzerinde para çekilememektedir. Çünkü her banka ATM’leri için bir para çekme limiti uygulamaktadır. Kişi, günlük olarak bu limitin üzerinde para çekememektedir. İçeriğimizde hangi bankanın ne kadar para çekme limiti uyguladığına yer vereceğiz.

Garanti Bankası müşterileri, hesap kartları ile ATM’lerden 2000 TL’ye kadar para çekebilmektedir. Bu tutarın üzerinde para çekmek isteyen kişi bankaya bir miktar komisyon ücreti ödemek durumdadırlar.

Akbank ATM’leri için günlük para çekme limiti kartlara göre değişkenlik göstermektedir. Neo Birebir kart kullanıcıları günde 2000 TL, Neo Business kart sahipleri günde 4000 TL’ye kadar para çekebilmektedir. Neo Kart kullanıcıları ise günlük en fazla 1500 TL çekebiliyor.

Türkiye’nin en uzun süredir hizmet veren bankalarından Türkiye İş Bankası günlük 1500 TL para çekme limiti uygulamaktadır.

QNB Finansbank para çekme limiti 1500 TL’dir. Bu tutarın üzerinde para çekmek isteyen kişi komisyon ücreti ödemek zorundadır.

Yapı Kredi günlük 2000 TL para çekme limiti sunmaktadır. Bireysel müşteriler için bu limit 3500 TL iken, şirket müşterileri için limit 5000 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank, müşterisi olan kişilere 1990 TL’ye kadar para çekme imkanı sağlamaktadır. Banka müşterisi olmayanlar ise en fazla 49 TL para çekebilmektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here