Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Bankaların Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer

Bankaların Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer

Günümüzde kredi kartlartı kulanımının ne kadar önem arz ettiğini söylemiştik. Nakit sıkıntısı çeken birçok kişi bankalara başvurarak kredi talebinde bulunmaktadır. Bankalarında sunmuş olduğu imkanlar ve kampanyalar, kredi kartı kullanıcılarının dikkatini çakmiş ve kredi kartı talebinde bulunmuşlardır. Ancak kredi kartına gelen faiz oranları, insanların kredi kartı kullanımına sıcak bakmamasına neden olmuştur. Kimi bankalar kampanyaları dahilinde faiz oranı düşük krediler vermesi ile ihtiyacı olan müşteri, bu bankalara yönelmiştir. 

Devlet için kredi kartı kullanımı önemlidir. Çünkü kredi kartı kullanımı ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Paraya ihtiyacı olup  nakit sıkıntısı yaşayanlar istediği şeyleri alamamaktadır. Ancak kredi kartı kullanımı ile uygun faiz oranları ile insanlar talep ettiği şeyleri alarak ülke ekonomisinin hareketlenmesini sağlar.

Son zamanlarda bankaların uygun faiz oranı ile verdiği konut kredileri, diğer kredi faiz oranlarınıda müşterinin lehine etkilemiştir. İnsanların merak ettiği şey 2017’de kredi çekilince faiz oranın düşüp düşmiyeceği ile ilgilidir. Ülke ekonomisinde çarkın dönmesi ve insanların alım satım yaparak ülke ekonomisini canlandırması için devlet politikası gereği bankalar uygun faiz oranları ile kredi verirler. 2017 için de faiz oranlarının düşmesi kuvvetle muhtemeldir. 

Ülke siyasetinde yaşanan olaylar her sektörü etkilediği gibi ekonomi ve bankacılığı da etkilemiştir. Türk parasının dolar karşısında değer kaybetmesi, darbe girişiminin yaşanması ve OHAL’in ilan edilmesi ülke ekonomisini alt üst etmiştir. Ancak hükümet ve Merkez Bankası’nın girişimi ile faiz oranlarına el atılmış ve taşıt, konut ve ihtiyaç kredisinin faiz oranını %1’e düşürmeye çalışmışlardır. Bir bankanın faiz oranlarını düşürmesi ile birçok banka müşteriyi aynı seviyede tutmak için birer birer faiz oranlarını düşürmeye gitmiştir. 

Hükümet ülke içinde ekonominin artması açısında  kredi talebinde bulunan müşteriyi koruma altına almış ve düşük faizlerden yararlanmasını sağlamıştır. Bu sebeplerden dolay 2017 senesi kredi faiz oranlarında düşüş olması bekleniyor. Çünkü düşük faiz oranı insanların ilgisini çkecek, ihtiyacı olanlar kredi talebinde bulunacak ve ülke içi ekonomisi canlanacaktır. Her geçen gün ihtiyaçlarımız artıyor ve nakit sıkıntısı yaşadığımız için istediklerimizi alamıyoruz. Ancak devletinde sağladığı destek ve yardımla bankaların sunduğu düşük faizli kredi imkanı sayesinde, kredi çekerek istediklerimizi alabileceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir