Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Bankaya Yapılan Kredi Başvurusu Ortalama Kaç Günde Sonuçlanır

Bankaya Yapılan Kredi Başvurusu Ortalama Kaç Günde Sonuçlanır

Dünyanın asırlardır yaşadığı tüm gelişmeler ve değişimler 2000’li yıllarda teknoloji ile bütünleşik bir toplumu yaratmıştır. Bu anlamda artık bireyler hayatlarının çok büyük bir kısmını artık sanal olanaklar ile idame ettirmektedirler ve tüm ihtiyaçlarına anında ulaşabilmenin tadını çıkarmaktadırlar. Dünyanın tüm köşelerine aynı anda bağlantı kurabilmek ve veri transfer edebilmek artık bu yönden oldukça kolaydır. Akıllı telefonlarımızda bulunan mobil uygulamalar, intenet araçları ve daha nice olanak hayatımıza çok önemli hız katkısı yapmaktadır. Bu bahsettiğimiz olanaklardan tüketicilere eş zamanlı olarak bankalar da faydalanmaktadır.

Bankacılık sektöründe yer alan bankalar açısından müşterilerin taleplerinin anında yerine getirilmesi çok önemlidir. Çünkü tüketiciler finansal açıdan genel olarak her zaman bir aciliyet içerisindedirler ve bu husustaki ihtiyaçlarının en hızlı zamanda, yerde ve şekilde gerçekleşmesine büyük önem vermektedirler. Hizmet sunan taraf olarak, hizmetini iyi bir şekilde satmak ve buradan gelir elde etmek isteyen bankalar ise haliyle bu taleplere en doğru şekilde yanıt vermeye odaklanmaktadırlar. Bu anlamda da özellikle tüketicilerin acil nakdi ihtiyaçlarında bankalardan talep ettikleri kredi başvuruları büyük önem taşımaktadır. Bankalar bahsettiğimiz üzere gelişen teknolojik şartlardan istifade ederek sundukları imkanlarda bu konuda büyük bir hızlılığa sahiptirler ve artık tüketiciler kredi başvurularını birçok kanaldan çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler ancak bir konu ise çok merak edilmektedir; kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır konusu…

KREDİ BAŞVURUSUNUN ONAYLANMA SÜRECİ

Bahsettiğimiz üzerer bankalar tüketicilere birçok kanaldan kredi başvurusu yapabilme şansı sunmaktadır. Bu kanallar arasında; telefon bankacılığı, sms bankacılığı, intenet bankacılığı, mobil bankacılık, atm başvuruları ve şubeden başvurular yer almaktadır. Bu başvuru kanallarından hangisini tercih ederseniz edin başvuru süreci için banka belirli bir süreye ihtiyaç duyar. Sadece eğer T.C. kimlik numaranıza bağlı kredi notunuz çok düşükse yahut beyan ettiğiniz geliriniz başvurduğunuz krediyi karşılamak için yetersiz ise bu durumda banka başvurunuzu en geç 1 saat içerisinde reddederek tarafınıza dönüş yapar. Ancak eğer bu şartlar uygunsa banka diğer istihbaratları değerlendirir. Bu durumda da en geç 24 saat içerisinde kredi başvurunuza ilişkin size geri dönüş yaparak olumlu yahut olumsuz bildirim verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir