Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş Kursları Devam Ediyor!

Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş Kursları Devam Ediyor!

Halk Eğitim tarafından ders verilen ev hanımları, evlerinde çalışarak para kazanmak istiyor. Büyük ilhi hören ev hanımları ek dersleri tam gaz devam ediyor. Belediye Başkanları tarafından desteklenen bu sistem pek çok belediyede uygulanıyor. Ek iş olarak verilen dersler sonrası pek çok firma sertifika alan ev hanımlarına iş vermektedir. Sertifika almak için kursları tamamlaması gereken ev hanımları kendi paralarını kazanmak için bu kurslara koşmakta.

Belediyeler bu ek kursuvermek için Sosyalm Hizmet noktalarıyla anlaşma yapmakta ve belirli kurumlarda ders işlenmektedir. Ev hanımlarının maddi olarak kazancı olması hemde şş gücünün arttırılması için yapılan bu dersler 2012 yılından beri az da olsa başlamıştı. Verilen dersler sonucu ev hanımlarına birçok firma tarafından iş imkanı sunulmaktadır. Evde yapabilecekleri işler verilen ve aldıkları sertifikaya anlaştıkları firmaya göre ücretler alan ev hanımları kendi parasını kazanmaya başladı.

Halk Eğitim Kursları

Halk Eğitim kursları pek çok alanda insanları geliştirmek, onlara kazanç sağlamalarında yardım etmek için kurulmuş Belediye ve Sosyal Hizmet Birimi tarafından destek gören bir kurumdur. Bünyesinde 170 farklı ders bulunduran Halk Eğitim danstan, tekstile, dil kursundan ev hanımlarına kazanç sağlayacak kurslara kadar pek çok imkan sağlıyor. Son zamanların en çok tercih edileni ve en çok öğrencisi olan kurs Ek iş dersi olarak geçen ve ev hanımlarına verilen kurs olarak bilinmekte. Ev hanımlarının evde belirli bir kazanç elde edebilmesi için verilen bu kursun sonunda sertifika verilmektedir. Belediye tarafından verilen bu sertifikadan sonra belirli firmalar tercih ettiği ev hanımına iş vermektedir. Ve ev hanımına belirli bir ücret ödenmektedir.

Halk Eğitim kursları giderek büyüyor ve neredeyse her belediye bir halk eğitim kursu açmaya başladı. Halk Eğitim kursları ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir