Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Borç Transferi Kredisi Nasıl Çekilir? Başvuru Şartları Nelerdir

Borç Transferi Kredisi Nasıl Çekilir? Başvuru Şartları Nelerdir

Günümüz şartlarında kredi kartı kullanımı ve ihtiyaç kredisi talebi oldukça yaygınlamıştır. Çünkü artan ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda nakit paraya duyulan istek kendini gösterirken bazı durumlarda ise  bu borçları ödemek için zorlanabiliyoruz. İşte burada borç transferi kredisi kulllanarak borçları vadeli olarak bitirebilirsiniz. Farklı bankalarda bulunan kredinin veya ek ücret borcunun tek yerde olması daha avantajlı hale gelecek. Borç transferi kredisi ne demek ve bu krediyi alma koşullarını detaylı işleyelim.

 Borç Transferi Kredisi Nedemek?

Borç transferi kredisi, 2 yada daha fazla bankaya borcu olan bir kişinin tüm borçlarını kapatmak için tek bankadan kredi kullanmasına denir. Bu şekilde farklı bankalara borcu olmaktansa tek bankaya borcunun olması daha mantıklı yoldur.

Borç Transferi Nasıl Alınır?

Borç transferi kredisi almanın şartları normak kredi kullanımı şartlarından daha ağır ve zordur. Bu sebebpten dolayı bu krediyi kullanmadan önce daha çok düşünmelisiniz. Önceden kullandığınız kredinin en yüksek faizi baz alınarak tekrardan yapılandırılan borç transferi borcunuz şekillenir. Borç transferi kredisini kullanırken bazı bankalar diğer bankalara olan borcunuzun kapandığına dair evrak isteyebilirler. Bu şekilde kredi kullanmanıza izin vereceklerdir. Borç transferi kredisi kullanırken bankanız sizden kefil isteyecektir. Kefiliniz çalışan ve üzerine herhangi gayrimenkulün bulunması şartı aranır. Kefilinizin bu şartları tam olduğunda borç ransferi kredisi işlemini tamamlayabilirsiniz. 

 Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Borçlarınızı toparlamak ve birkaç bankadan takibin zor olduğunu düşünüyorsanız bu imkanı tanıyan bankalar işinizi daha çok kolaylaştıracak. İşte bu bankalar;

İş Bankası

Vakıfbank

Ingbank

Akbank

Odeabank

Tüm bu bankalardan borç transferi kredisini uygun faiz oranları ile kullanabilirsiniz. Tek bir yere borcunuzu toparlamak için biraz fazla ağır şartlarla karşılaşabilirsiniz. Faiz oranlarının düşük olmasını beklemeyin. 

Daha uygun faiz oranlarını isterseniz. Bankaların özel kampanya günlerini beklemelisiniz. Borç transferi kredisi en uygun olan bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. 

Bir kaç bankaya ödeme gücünüzün olmadığını fark ettiğinizde ve daha uygun ödeme koşulları sunan banka arayışına girdiğinizde borç transferi kredisi beren vankalardan şansınızı deneyebilirsiniz. Çığ gibi büyüyen ödemelerden dolayı sizde ihtiyaçlarınızı tek bir bankayla giderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir