Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum

Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum

İşsizlik, ülkemizde yer alan ciddi sıkıntılar arasında yer almaktadır. Her geçen gün işsiz sayısının artması, geçim sıkıntılarını ve dolayısıyla ekonomik problemleri beraberinde getirmektedir. Burada kişi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankadan başvurabilmektedir. Peki, çalışmayan bir birey kredi çekebilir mi? İçeriğimizde çalışmıyorum kredi çekmek istiyorum diyenleri aydınlatacağız.

Krediyi ödeyebilir durumda olmak gerekmektedir

Banka kredi verirken uygun imkanlar ve avantajlı faiz oranları sağlamaktadır. Ancak bu noktada banka, borcun her ay düzenli olarak ödenmesini istemektedir. Bundan dolayı da bankalar kredi çekecek kişiden maaş bordrusu, vergi levhası talep etmektedir. Bankayı kredi vermeye ikna etmenin en iyi yolu da budur.

Ancak çalışmayanlar için de bazı şartlar sağlandığı zaman kredi imkanları doğmaktadır. Ödeme konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağını ve sabit bir gelirinizin olduğunu ispatlamanız durumunda siz de kredi alabilirsiniz.

Çalışmayanlar nasıl kredi alabilir?

Bir kira getiriniz veya vadeli mevduat hesabınız varsa bankadan kredi çekmenizde normal şartlarda bir engel yoktur. Ancak eğer bankaya yaptığınız borcu daha önce kapatmadıysanız ve kredi risk notunuz düşükse burada risk altında olduğunuzu hatırlatmak gerekmektedir. Eğer ipotek yaptırabileceğiniz bir taşınmaz malınız varsa da yine bankanın ipotekli kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Kefil gösterilebilmektedir

Müşteri, bankanın talep etmesi durumunda kefil göstermek durumunda olabilir. Müşterinin göstereceği kefilinin sicilinin temiz olması ve kredi risk raporunun iyi seviyede olması gerekmektedir. Bankanın sabit müşterileri için durum daha da kolay olmaktadır. Otomatik ödeme talimatı olan müşteriler banka tarafından kredi alabilmektedir.

Gayrimenkul sahiplerinin işi daha kolay

Gayrimenkul sahibi olanlar, çalışmasa bile rahatlıkla bankadan kredi çekebilmektedir. Çünkü gayrimenkuller bankalar için düzenli gelir anlamına gelmektedir. Ödemenin düzenli olarak gerçekleştirilebileceğine ikna olan bankalar kredi taleplerine genel olarak ret cevabı vermezler. Kişinin gelir durumuna göre de banka belirli bir vade ve faiz oranı uygulamaya koymaktadır.

Kredi kartı tercih edebilirsiniz

Bankalar, çalışmayanlar için düşük limitli kredi kartları vermektedir. İhtiyaç sahipleri ihtiyaçları olan maddi yükümlülüğünü kredi kartlarıyla alabilmektedir. Burada güvence bedeli de gösterilebilmektedir. Öneğin emekli bir kişi bankadaki mevduat hesabını gösterebilir ve böylelikle banka kredi kartı verirken daha sıcak kanlı davranabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir