Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Konut Kredisi / Denizbank Konut Kredisi 2017

Denizbank Konut Kredisi 2017

Türkiye’de gayrimenkul piyasasında fiyatların seyri dikkate alındığında, okların uzun süredir yukarıyı gösterdiği fark edilmektedir. Bu durum yeni bir ev sahibi olmak isteyenleri etkilediği kadar, kirada oturan vatandaşları da yüksek ölçüde etkilemiş durumdadır. Kira fiyatları da gayrimenkul fiyatlarının artışına paralel olarak artmaya başladıktan sonra birçok tüketicinin bu konuda eli yanmaya başlamıştır. Ancak piyasayı takip ettiğimizde eğer bu gidişatın süreceği düşünülürse, şimdiden bir konut satın almanın oldukça mantıklı olabileceği de anlaşılmaktadır. Bu kapsamda eğer bireyler ellerinde konut satın alacak nakdi olanak yoksa dahi bir yolunu bulup gayrimenkul yatırımına yönelebilirler.

Bahsettiğimiz nakdi olanakların olmaması durumunda tüketicilerin tercih edebilecekleri bir kanal da bankalardır. Bankalar, tüketicilere finansal kaynak sağlayan kuruluşlar olarak konut kredisi imkanları da tanımaktadırlar. Bu kapsamda da kişiler bankadan aldıkları krediyi, aylık taksitlerle tıpkı kira öder gibi geri öderken, vade sonunda kendi evinin sahibi olabilmektedir.

DENİZBANK’TAN EV SAHİBİ YAPAN KREDİ OLANAĞI

Türkiye’de bankacılık sektörünün parlayan yıldızlarından birisi olan Denizbank’tan alacağınız tüm kredi kategorilerinde çok avantajlı olanaklara sahip olursunuz. Bu kapsamda denizbank konut kredisi yönünden de ev sahibi olmak isteyenleri sevindiren avantajlar sağlamaktadır.

KONUT KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ

DenirMortgage aracılığı ile Deniz Bank’tan alacağınız konut kredisi 25 yıl (300 ay) vadeli olarak tarafınıza tahsis edilir. Üstelik geri ödeme ile ilgili olarak avantajlı ödeme planları da size sunulmaktadır.

Bu kapsamda denizbank konut kredisi için tarafınıza uygulanan faiz oranı sabit olarak %1.19 ile %1.27 arasında değişmektedir. Faiz oranları tercih edilen vade süresine göre farklılaşmakta olup 0-60 ay için %1.19 61-120 ay için %1.24, 121-300 ay için ise %1.27’dir.

Krediden faydalanan kişilere hayat sigortası uygulaması yapılmaktadır ve alınacak konutun ekspertiz değerinin maksimum %80’ine kadar kredilendirme yapılmaktadır.

HESAPLAMA

Kredinin hesaplamasını yapacak olursak denizbank konut kredisi 2017 kampanyası kapsamında 120 ay vadeli 75 bin TL tutarında konut kredisi için %1.24 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kredi için bankaya aylık olarak geri ödenmesi gereken taksit tutarı ise 3.610,89 TL’dir. 

BAŞVURULAR

Size en yakın Deniz Bank şubesine;

T.C. kimlik belgesi

Gelir durumu gösterir belge

Son 3 aya ait ikametgah belgesi ile giderek konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir