Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları ve Faiz Oranları

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Birçok tüketicinin aktif olarak kullandığı Denizbank kredi kartlarında zor durumlardan ya da bilinçsiz tüketim sonucu kredi kartı borçlarınız fazla kabarmış olabilir. Bu nedenle biriken borç bakiyenizin, ödenmeyen asgari tutarların veya geç ödenen borçlardan dolayı kredi notunuzun düşmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz işte bu zamanlarda Denizbank kredi kartı yapılandırma işlemine başvurabilir borçlar konusunda kendinize derin bir oh çektirebilirsiniz. Kredi notunuzun eskiye düşmesine izin vermeden bankanın belirlediği daha düşük faiz oranlarıyla ve kendi belirlediğiniz vade üzerinden borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak bankanın sizden istediği şartlara uyarak kredi kartı yapılandırma işlemine başvuru yapabilirsiniz. Denizbank’ın sizden istediği kriterler ise borç miktarının çok yüksek olmaması, borcunuzun takip sistemine düşmemesi ve bankalar arası risk durumunun belirlenen seviyede olmasıdır. Çünkü yapılandırma işleminin asıl amacı canlı olan borcunuzu tahsil edilmesidir. Bu amaç doğrultusunda bankanın sağladığı kriterlere uyuyorsanız, banka güncel kredi kartı faizleriyle size kolay ödeme fırsatları sunar.

Bu İşlem Nasıl Yapılır?

Kart borçlarınızı taksite böldürmek için yapmanız gereken işlem basit, en yakın Denizbank şubesine giderek ya da 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı yapılandırması için herhangi bir Denizbank şubesine başvuru yaptığınızda kimlik belgenizin ibraz edilmesi ve duruma ilişkin bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Telefon bankacılığı ile işlem gerçekleştirmek istiyorsanız sesli yanıt sistemiyle kredi kartı menüsüne gelerek müşteri temsilcine bağlanıp kredi kartı yapılandırması istediğinizi söylemelisiniz.

Denizbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırması

Normal şartlarda birçok vatandaş kredi kartı borcunu kapatmak için bankalarca sunulan borç transfer ihtiyaç kredisini kullanmaktadır. Ancak bu sistemde uygun faizleri yakalayamayan birçok vatandaş farklı bir yol aramaya başlar. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme kurulu bu noktayla ilgili yaptığı çalışmalarda vatandaşları başka şekillerde rahatlatacak bir yönetmelik düzenledi. Denizbank’ın sağladığı kriterlere uyan birçok vatandaş Denizbank’tan 72 ay kredi kartı yapılandırmasından yaralanabilir hale geldi. Ancak BDDK’nın düzenlemesi ‘canlı’ olarak tabir edilen kredi kartı borçlarında kapsadığı için takibe girmiş kredi kartı borçları bu sisteme dahil olamadı. Sadece kanuni bir takip sistemine dahil olmayan kredi kartı borçları vatandaşın istediği vadelerde ve bankaların farklı politikaları ile gerçekleşen faiz oranlarıyla yapılandırılabiliyor. Bankalarda 72 ay üst limit olarak belirlenirken vatandaşlar 6 yıla kadar kredi kartı yapılandırmasından yaralanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir