Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Denizbank Kredi Kartını Sms ile İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Denizbank Kredi Kartını Sms ile İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ülkemizde yaygın olarak kredi kartlarının tercih edilme sebeplerinden biri de tek seferde alınması güç olan ürünlerde taksitle ödeme imkanı sunuyor olması. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışveriş için en kolay yöntem olan intenet üzerinden alışverişe rağbet oldukça arttı. İntenet alışverişlerindeki en iyi ödeme seçeneğiyse elbette kredi kartları. Bu nedenle kredi kartlarının en yaygın kullanım alanını da intenet alışverişleri oluşturuyor. Peki intenetten kredi kartı ile alışveriş yapmak ne ölçüde güvenli?

Bu soruya elbette pek çok yanıt verilebilir ancak kurumsal firmalar 3D güvenlik ağı kullandığından kredi kartı bilgileriniz kimseyle paylaşılmaz. Özetle, güvenli ve bilinirliği yüksek bir marka ya da siteden yapacağınız alışveriş sonrası kredi kartı bilgilerinizin üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasıyla ilgili sorun yaşama ihtimaliniz oldukça düşük. Bu sebeple risk almamak adına, aklınızda güvenliğe dair şüphe bırakan firmalardan alışveriş yapmamak en doğrusu olacaktır. 

Ülkemizdek kullanımda olan kredi kartı sayısı yaklaşık 177 milyon civarında. Ancak yapılan araştırmalarla anlaşıldı ki bu kullanıcıların içerisindeki çok büyük bir kesim kredi kartları intenet alışverişine açık olduğu halde intenetten alışveriş yapmıyor. Bu bilgiden yola çıkarak yapılan son düzenlemenin ardından kredi kartını intenet alışverişine açmak için onay vermeyen tüketicilerin kredi kartları alışverişe kapatılacak ve son tarih 31 Aralık 2017.

Kullandığınız kredi kartlarının şu an intenet alışverişine açık olması bir şeyi değiştirmeyecek çünkü onay verilmeyen tüm kredi kartları bu uygulamaya dahil edilecek. Bu nedenle şu an açık olsun ya da olmasın, kredi kartınızla intenetten alışveriş yapmak istiyorsanız kredi kartınızı intenet alışverişine açmanız gerekiyor. 

Denizbank Kredi Kartı İntenet Alışverişine Nasıl Açılır?

Son dönemlerde kredi alanında gerçekleştirdiği yeniliklerle büyük atılım yapan Denizbank’a ait bir kredi kartı kullanıyorsanız intenetten alışveriş yapabilmek için bu yöntemi bilmeniz gerekiyor. Bu işlem için 4 yöntem bulunmakta. Sizler de dilediğinizi gerçekleştirerek kredi kartınızın intenet alışverişlerinizde kullanılması için onay verebilirsiniz.

1.SMS Onayı ile;

Eğer elinizde birden fazla Denizbank kartı bulunuyorsa ve tamamını intenet alışverişlerine açmak istiyorsanız HEPSİ yazıp 3280‘e gönderin. Bu işlem yerine birden fazla kartınızın yalnızca birini işleme açmak istiyorsanız, SANAL yazıp boşluk bırakın, kartın son 6 hanesini yazarak 3280’e sms gönderin.

2.Denizbank Çağrı Merkezi ile;

Eğer kartınızı intenet alışverişine açmak için sms yöntemini tercih etmiyorsanız, Denizbank Çağrı Merkezi‘ni arayabilirsiniz. 0850 222 0 800 numaralı hattı aradığınızda sesli yanıt sistemi ile karşılaşacaksınız. Denizbank kredi kartımı intenet alışverişine açmak istiyorum dediğinizde sistem sizden 16 haneli kart numaranızı veya tc kimlik numaranızı girmenizi isteyecek. Bu bilgilerden birini doğru girerek müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Temsilci sizden aldığı talimatla kartınızı intenet alışverişlerine açma işlemini gerçekleştirecektir.

3.İntenet Bankacılığı ile;

Eğer bahsettiğimiz iki yöntemle de işleminizi gerçekleştirmek istemezseniz, Denizbank intenet bankacılığına girerek Kartlarım menüsünden alışveriş onayı verebilirsiniz.

4.Denizbank Mobil ile;

Cep telefonunuzdan Denizbank mobile giriş yaparak, Kartlarım bölümünden denizbank intenet bankacılığı ile aynı şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir