Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Denizbank Rotatif ve Spot Kredi Başvuru Şartları Nelerdir

Denizbank Rotatif ve Spot Kredi Başvuru Şartları Nelerdir

Hayatımızın artık büyük bir pahalılaşmaya gittiği bilinen bir gerçek. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada artık ekonomik düzenler zarar görmektedir. Ülkemiz de dolayısıyla bu tarz etkenlerden zarar görmekte ve ekonominin bir şekilde ayakta durabilmesi için vergi artırımlarına gidilmektedir. Vergi artırımları sonucunda bir çok ürünün fiyatı artmaktadır. Bu fiyat artışlarından dolayı da insanarın ihtiyaçlarını karşılamaları zorlaşmaktadır. Bu ihtiyaçları giderebilmek için en temel çözüm maaş zam oranlarının enflasyon oranını aşması gerekmektedir. Ancak geçmeyi bırakın yanına bile yaklaşamayan bu oranlar dolayısıyla bir çok kişi kredi çekme yöntemine gitmektedir.

Kredi, bankalar tarafından tüketiciye kendi ihtiyaçları dahilinde sağladığı nakdi yardım olarak adlandırılabilir. Kredilerde belirli sistemler bulunmaktadır. Faiz oranları ve vade süreleri bulunan krediler sonucunda bankalar da para kazanmaktadır. Kredi çekerken belirli koşullara bakılmaktadır.Aynı zamanda çekilen kredilerde belirli şartlar olmadan da bankalar kredi imkanını kişilere sunmamaktadır. İki çeşit kredi şekli bulunmaktır bunlar rotatif ve spot kredi olarak adlandırılabilir. 

ROTATİF VE SPOT KREDİ NE DEMEKTİR ? 

Kredi çeşitlerinin bankalar tarafından sınıflandırılmasındaki koşullar çevresel etmenler olarak adlandırabileceğimiz finansal koşulların değişmesi olarak gösterilebilir. Rotatif ve spot krediler arasında bazı farklar bulunmaktadır. Rotatif kredi faiz oranı değişkenlik gösteren kredi çeşidi olarak adlandırılabilir. Rotatif kredide şartlar sürekli değişkenlik göstermektedir. Bankanın kendi ihtiyacına göre düzenlediği rotatif kredilere sadece kredi notu yüksek kişiler başvurabilmektedir. Denizbanklı KOBİ’lere yeni kredi imkanı da sunuluyor.

Spot krediler ise diğer krediler gibi kred şartları belirli ve sabit olan kredi çeşitleridir. Bu kredi çeşidinde faiz oranı büyük bir oranda değişmez. Genellikle hep aynı oranda biter. Ancak kredi ödemesini yeniden yapılandıran kişiler farklı faiz oranları ile karşılaşmaktadır.

Denizbank’tan rotatif veya spot kredilerinden çekmek isteyen kişiler banka şubelerinden daha fazla bilgiye ulaşabilmekte ve başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir