Çarşamba , Temmuz 25 2018
Anasayfa / Devlet Kredileri / Devlet Destekli İşyeri Açma İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli İşyeri Açma İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

İşyeri kurmak ve sahada aktif bir rol almak isteyen girişimcilerimiz için Halk Bankası kredi desteği sağlıyor. Bunun yanında iş yeri sahibi olan ancak dükkanı büyütmek ve devlet destekli hibe kredilerinden faydalanmak isteyenler için birtakım kredi fırsatları söz konusu.

Makalemizin devamında da iş kurma kredisi veren bankalar ve devlet destekli iş kurma kredisi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

İş kurma kredisi dendiği zaman akla gelen ilk banka Halk Bankası’dır. Halk Bankası özellikle de 2016 yılında girişimcilerimizin önünü açmak için çeşitli sektörlerde iş kurma kredisi imkanı sağlıyor.

Halk Bankası kredi ile işyeri açmak isteyen sanatkarlar ve esnaflara kooperatif kefaletiyle kredi veriyor. Bu kredi imkanının genel olarak tercih edilmesinin ana sebebi ise, 60 aya kadar vade yapılabiliyor olması. Bunun yanı sıra ödemenin 3’er veya 6’şar aylık periyotlarla ödenmesi de önemli yer tutuyor diyebiliriz. Kredi limiti ise bağlı bulunmakta olan kooperatife göre 150.000 TL’ye kadar belirlenebilmektedir.

İş kurma kredisi nasıl alınır?

Halk Bankası’nın oldukça tercih edilen bu kredi imkanı için kişinin Esnaf ve Sanatkarlar odasına üye olması gerekmekte. Aynı zamanda girişimcinin işyeri açılışını yaptığını göstermek durumundadır.

İş kurmak isteyen girişimcilerimiz için iş kurma kredisi devletten! Devlet garantisi altında alınan kredileri almanın oldukça zor olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu süreç oldukça zahmetli ve baş ağrıtıcı bir süreçtir diyebiliriz.

Kredinin onaylanmadan önce teminat istememesi oldukça nadir görülen durumlar arasındadır. Ancak devlet tarafından sağlanan kredinin düşük faiz oranlarına sahip olması büyük avantajlar sağlamaktadır diyebiliriz. Bunun yanı sıra kişinin maddi durumu da detaylı bir şekilde incelenir. Buna göre de uzun vadeli ve uygun geri ödeme koşullarına sahip olabilirsiniz.

Bayanlara iş kurma kredisi denildiğinde de KOSGEB’in sağladığı imkanlar göze çarpıyor. KOSGEB, kadın girişimciler için devlet güvencesi altında 50 bin TL hibe olanağı sumaktadır. Özellikle de ev hanımı olarak çalışan kadınlarımız için 2016 yılında dev bir adım atıldı. Geçtiğimiz yıldan bu yana kadın girişimcilerin sahada aktif rol alması için kredi teşvikleri hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan özel pakette ise kadınların ticari yaşamda daha da üretken olabilmesi amaçlanmaktadır. Bu süreçte banka, kadın girişimciye oldukça uygun hizmetler veriyor. Bu hizmetler arasında da kredi tahsis ücretinde yüzde 50’ye varan indirim, yıllık kart ücreti olmayan kobi kart tahsisi gibi imkanlar yer almaktadır.

Devlet destekli iş kurma kredisi başvurusunda bulunmak isteyen girişimcilerimiz için ise;

QNB Finansbank, Denizbank, Şekerbank, Odeabank yeni girişimciler için kredi imkanı sağlamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir