Ana sayfa Devlet Kredileri Devlet Faizsiz Düğün Kredisi Veriyor Mu?

Devlet Faizsiz Düğün Kredisi Veriyor Mu?

Evlilik planları yapan çiftler için finansal ihtiyaçlar bir hayli yükselişe geçmektedir. Bu anlamda da düğün kredisi en uygun şartlar altında alınmaya ve evlilik masrafları hafifletilmeye çalışılmaktadır.

0
PAYLAŞ

Evlilik demek çok fazla masraf demektir. Çeyiz, düğün, nişan, nikah, kına, balayı derken ihtiyaçlar asla bitmemektedir ve bunların herbiri oldukça masraflı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda da evlenecek olan çifltere devlet tarafından ve bankalar tarafından çeşitli destekler sunulmaktadır.

Öncelikle açıklık getirmek gerekirse devletin herhangi bir spesifik kredilendirme uygulaması bulunmamakta, yalnızca Çeyiz Hesabı açtıran evlenecek olan çiftlere 3 sene sonunda belirli bir oranda hibe desteği verilmektedir. Yani önek olarak Çeyiz Hesabını anlaşmalı bankalardan açtıran ve 3 sene boyunca 20 bin TL biriktirenlere 5 bin TL’de devletten destek gelmektedir.Bunun dışında bankalar çeşitli krediler vermektedir.

İlk olarak düğün kredisi en uygun hangi bankadan alınır ve düğün kredisi kimlere veriliyor bunu değerlendirecek olursak;

18-24 yaş arasında, ilk defa evlilik yapacak olan çiftlere bankalar evlilik kredisi adı altında uygun faiz oranlı krediler vermektedir işte bu şekilde evlilik kredisi alma şartları nelerdir belirtmiş olduk. Bu yönden evlilik kredisi devlet destekli hangi banka veriyor veya evlilik kredisi devlet destekli hangi bankadan alınır yanıtı devlet ile ilişkili olarak bir evlilik kredisi olanağının bulunmadığıdır. Bankalar “evlilik kredisi” adı ile aslında bireysel ihtiyaç kredilerine yeni evlenecek çiftlerin zorluk çekmemeleri için düşük faiz oranları uygulamaktadır. Bu sayede de çiftler evlilikleri süresince ağır bir borç yükü altına girmemektedir.

Temel olarak evlilik kredisi başvurusu nereye yapılıyor sorusunun yanıtı ise kişinin tercihine kalmış bir durumdur. Çünkü bankaların size en uygun faiz oranı sağlayan bireysel ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurduğunuzda benzer işlemi yapmış olursunuz. Çünkü ister adı “evlilik” olsun ister olmasın sizin için en önemli olan husus kredi için uygulanan faiz oranının ne kadar düşük olduğu ve vade süresinin buna dayalı olarak ne kadar uzun olduğudur.

Bu açıdan evlilik kredisi almak için gerekli belgeler arasında ilk sırada; T.C. kimlik belgesi fotokopisi, Gelir durumunu gösterir belge, İkametgah belgesi yer almaktadır. Ancak bankalar sundukları kredi türlerine göre çeşitli belgeleri sonradan talep edebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here