Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Düğün Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Düğün Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Evlilik süreci birçok basamağı olan ve kimi zaman bu basamakların bazılarının eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte gerçekleştirilecek olan tüm kutlama ve evliliğe hazırlık masrafları evlenecek olan çiftlere büyük bir yük olabilmektedir. Düğün, nikah, nişan, kına, balayı, çeyiz derken masraflar bitmek bilmemektedir. Bu durumda da kişiler kendi gelirleri ile evlilik için gerekli masrafları karşılamakta güçlük çekebilmektedirler. İşte bu durumlarda bazı bankalar yeni çiftlere kredi desteği vererek bir nebze olsun içlerini rahatlamalarına yardımcı oluyor. Evlilik kredisi olarak bilinen bu kredi türü aslında iki başlık altında verilir. Bankanın kullanıcısı olan bireyin ihtiyaç halinde başvurması sonucu verilen kredidir. Ayrıca devletin yeni evlenen çiftlere belirli belgeler karşılığında yardımcı olduğu ve kredi işlemlerini kolaylaştırdığı kredi türüdür.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ?

Mutlu beraberlikler için düğün isteyen ve bir kere olsun en güzeli olsun düşüncesiyle hareket eden birçok yeni çift için evlilik kredisi bir kurtarıcı olarak görünmektedir. Devletinde bir hayli desteklediği bu durumda kişilerin öncelikle hangi bankadan kredi çekeceğine karar vermeleri gerekir hatta kullanıcısı olduğu bir banka varsa oradan kredi başvurusu yapmaları en mantıklısı olur. Gereksiz evrak fazlalığından kurtulmak için kullanıcısı olduğunuz bankaya giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu evraklardan en önemlisi yaptığınız evlilik harcamalarını belgelendirip bankaya sunmaktır. Ayrıca her bankanın kredi verirken talep ettiği nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ve bordro(kamu personeliyse). Bankaların evlilik ile ilgili prosedürleri esnek olduğu gibi birçok banka bu kredi türünün başvurularını sms veya mobil bankacılık üzerinden kabul etmektedir. Fakat bankalarda bu krediyi vermek için yaş sınırı konulmuştur. Bu yaş sınırına göre 18 ile 24 yaşı arasında olan gençlerin krediyi alma durumu çok yüksektir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi veren bankaların faiz oranları o sene içerinde ki faiz prosedürleri sayesinde belirlenirken %0 faiz veren bankalar da mevcuttur. 0 faiz oranı sunan bankalar şu şekildedir;

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bank. Yeni evlenen çiftlere 0 faiz oranı sunan bu bankalar en fazla tercih edilen ve en fazla evlilik kredisi veren bankalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir