Ana sayfa Kredi Kartları 2018 EFT / Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

2018 EFT / Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

EFT/ Havale ve hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileri? Banka müşterileri EFT ve havale yaparken ücret ödemek istemiyor.

0
PAYLAŞ

Günümüzde hemen hemen herkes bankacılık işlemlerini kullanır. Özellikle maaş günlerinde veya ödeme yapacakalrı günlerde bankanın yolunu tutarlar. Bazı durumlarda ise kişiler başka illerde olan yakınlarına para göndermek zorunda kalırlar. EFT veya havale yöntemini kullanarak para gönderme işlemini gerçekleştirirler. Genel olarak ise bankalar EFT ve havale işlemleri ücretli olarak yapılıyor.  EFT işlemi üzerinden yapıaln tüm havaleler 1 ile 6 TL arasında  hesaptan kesiliyor. Ancak bazı bankalar bu ücreti almıyorlar. EFT havale ücreti almayan bankalar sürekli merak ediliyor. İşte o bankalar…

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

 Finansbank-Enpara: Türkiye’nin çok önemli para sistemlerinden olan enparada yapıplan tüm EFT havale ücretleri müşterilerden talep edilmiyor. Ayrıca sizde Enpara sistemi isterseniz , intenetten kolay bir şkeilde başvuru yapabilirsiniz. Hatta enpara’nın en önemli avantajı ücretsiz EFT işlemi yabilmektir. 

Yapıkredi-NUVO: Şubesiz bankacılığın adresi olan Yapı Kredi Nuvo’dan her türlü para havalelerini ücretsiz yapabilirsiniz. Hatta banka, mevduatta bulunan paranıza yüksek faizlerde vererek daha çok kazanmanıza vesile oluyor. 

CepteTEB: Türkiye Ekonomisi bankasında faaliyet gösteren cepteTEB hesabınız varsa , ücretsiz havale ve ücretsiz EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

HSBC Advance: Günlük ücretsiz bankacılık sektöründe hizmet veren HSBC, HSBC Advantage hesabına sahip olan müşteriler havale ve hesap kesim ücreti ödemezler. 

ING-Günlük Paket: Eğer ING Günlük pakette hesabınız varsa yapacağınız tüm havalelerde ücret kesilmemektedirler. 

 Müşterilerine hizmet veren bu bankalar EFT Havale ve hesap kesim ücreti almamaktadırlar.  Buna balı olarak  sürekli para havalesi yapmak zorund aolan kişler veya firmalar özellikle yukarıda belirtilen bankalarla çalışarak  EFT havale ücreti ödemeyerek kara geçiyorlar. Hesap kesim ücreti ve EFT havale ücreti almayan bankalar müşterileine bu kolaylığı sağlamaktan dolayı sürekli başvuru alarak kendileini kanıtlıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here