Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Eğitim Kredilerinde Maksimum Limit Nedir? Eğitim Kredisi Veren Bankalar!

Eğitim Kredilerinde Maksimum Limit Nedir? Eğitim Kredisi Veren Bankalar!

Eğitim masrafları son yıllarda oldukça artarken, öğrencilerin bu konuda bazı bankalara kredi taleplerini doğurdu. Öğrenciler eğitim masraflarını karşılamak için bu  kredilere ihtiyaç duyarlar. Kredi kullanmadan önce maksimum limit konusunda gerekli araştırmaya girerler. En uygun faizli bankayı bulmak için yola çıkan öğrenciler istedikleri bankayla anlaştıktan sonra uygun faizli krediyi kullanırlar. 

 Her banka eğitim kredisi çekmek isteyen müşterisine tüm avantajları ve ödeme planını anlatır. Türkiye’de yer alan her banka eğitim kredisi vermemektedir. Bir çok banka bu kredi türünü yeni yeni bünyesinde bulundurmaya başladı. 

 Eğitim kredisi yepyeni bir kredi türü olma özelliği taşır. Sadece eğitim amaçlı kullanacağından dolayı bu ismi aldığını söyleyebiliriz. Eğitim kredisi kullandıran her bankanın, faiz oranı ve ödeme planı değişiklik gösterir. Birbirleriyle uyum sağlamazlar.

 EĞİTİM KREDİSİ LİMİT ARALIĞI 

 Vade ve faiz oranları hesaplandıktan sonra eğitim kredileri en az 10 bin , en fazla 100 bin olarak belirtiliyor. Kısacası eğitim kredisi için en üst limit 100 Bin diyebiliriz. Birbirleri arasında meblağ olarak çok fazla fark olduğu açıkça görülüyor. Ancak eğitim amaçlı kullanacağından dolayı öğrencilerin kolay ödeyebilecekleri tutarda kredi kullanmaları tavsiye edilir. Eğitim kredisi kullandıran çoğu banka yaşı 25’i geçen kişilere kredi imkanı sağlamaz. Bu durumdan dolayı bu kredi için sadece öğrenciler başvuru yapabilir. 

 Eğitim kredilerinde bankalar esnek tavırlarını göstererek eğitime de katkı sağlamış olurlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir