Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl Yapılır? Güncel Promosyon Miktarları

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl Yapılır? Güncel Promosyon Miktarları

Ülkemizde yer alan çok sayıda emekli pek çok avantajdan faydalanabiliyor. İstekleri doğrultusunda veya yaş sınırıyla birlikte çalıştıkları kamu kuruluşlarından emekli olan vatandaşlar maaşlarını kurumlarının belirlemiş olduğu, yüksek ihtimalle Halk Bankası, PTT, Ziraat Bankası gibi bankalardan çekmektedir. Günümüzde emekli kişilere pek çok fırsat mevcuttur.

Kredi çekmek isteyen emekliler rahatlıkla kredi alabiliyor çünkü sabit belirli bir gelir düzeyinde olan emekli kişilerin istedikleri bankalardan maaşlarını çekebilmesi de mümkün. Hangi bankadan maaşınızı aldığınız hiç önemli değil, önemli olan tek şey sizin istekleriniz. Bugün neredeyse bütün bankalar emekliler için maaşlarını kendilerinden çekmeleri için çok sayıda teklif hazırlamış durumda. Bu tarz bir hareket bankalar için de oldukça verimlidir. Emekli kişinin maaşını kendi bankasından alması demek devlet tarafından aslında paranın bankaya ödenmesi oluyor. Bu şekilde mali varlığını arttıran bankalar da sanal olarak bu paralar üzerinden oynayabiliyor. 

Pek çok kişinin merak ettiği sorulardan bir tanesi ise bugüne kadar hep düzenli bir şekilde alınan emekli maaşlarının başka bir bankaya transferi gerçekleşirse maaşlarda gecikme yaşanması ihtimali. Öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki böyle bir şey olma ihtimali sıfır. Bünyesine kattığı altın değerindeki emekli müşteriyi asla kaybetmek istemeyen banka devlet ödeme tarihi değil, sizin maaşı hangi gün çekmek istediğinizi bile sormaktadır.

Buna dayanarak maaşınızın hiçbir şekilde geç yatma, eksik yatma, gibi durumların olmayacağından emin olabilirsiniz. 

EMEKLİ MAAŞINI NASIL TAŞIRIM ?

Emekliye maaş veren bankalar az önce de saydığımız gibi PTT, Ziraat Bankası, Halk Bankası’ndan çekmektedir. Başka bir bankanın fırsatından yararlanmak isteyen emekli kişilerin yapacağı bazı işlemler bulunmaktadır. Ziraat Bankası’ndan maaşını alan bir kişi diyelim ki maaşını İş Bankası’na taşımak istiyor. Yapmanız gereken işlermler sırasıyla şu şekilde.

1-Ziraat Bankası’na gidip emekli maaşınızı taşımak istediğinizi bildirmekle yükümlüsünüz. Bildirdiğiniz anda size özel olarak banka bir fırsat sunacaktır. İsterseniz değerlendirebilirsiniz.

2-İş Bankası’nda hesap açtırmalısınız. Maaşınızı çekmek istediğiniz bankada hesabınız olması gereklidir. 

3-Sosyal Güvenlik Kurumunun İl Müdürlüğünüze giderek yeni bankanızda açtırmış olduğunuz hesaba maaşınızı aktaracağınızı dilekçe ile bildirmek.

Bu yöntem dışında E-Devletten de dilekçeyi yazmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir