Ana sayfa Bilgi Emekliye Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Çalıştığı işinde prim gününü ve ödemesini tamamlayarak, yaş şartı ile emekliye ayrılan kişiler bankaların emeklilere özel avantajlı kredilerinden faydalanabilmektedir.

0
PAYLAŞ

Geleceğe yönelik olarak güvenceye sahip olmak isteyen kişiler, çalıştıkları işlerde resmi olarak sigortalı çalıştıkları müddetçe belirli bir prim ödemesi yaparlar. Prim süresi boyunca ödemesini yapan ve prim gününü tamamlayarak emeklilik yaşına ulaşan kişiler emekli olmaktadır. Emeklilik ile birlikte kişiler bir işte çalışmaksızın aylık olarak emekli maaşı alırlar ve sağlık sigortaları devamlılık arz eder. Bu imkanlar ile birlikte de geleceklerini garanti altına almış olurlar.

Emeklilik hayatın önemli ve yeni bir dönemidir. Bu dönemde genellikle çocuk sahibi olan emekliler, çocukları için bir hayat inşaa etmeye ve kendilerini huzurlu bulabilecekleri bir hayat oluşturmaya çalışırlar. Yeni uğraşları, yeni hayalleri ve beklentileri vardır emeklilerin. Bu kapsamda da bankalar sundukları hizmetlerde onların yeni yaşam şekillerine yönelik olarak olanaklar sunmaya özen gösterirler. Ev sahibi olmak isteyen emeklilere özel konut kredileri, ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel ihtiyaç kredileri ve almak istedikleri otomobiller için avantajlı taşıt kredileri sağlamaktadırlar. Bu kapsamda yazımızda emekliye kredi veren banka olma özelliği taşıyan bankaları sıralayacağız. 

EMEKLİYE KREDİ VEREN BANKALAR

ZİRAAT BANKASI: Devlet bankası olarak, emekliye ayrılan vatandaşlara çok özel olanaklar sağlayan Ziraat Bankası, bu kapsamda emekliye kolay kredi veren banka kategorisine girmektedir. Özellikle Emeklinin Artısı Kredi Paketi kampanyası ile geniş bir emekli müşteri kitlesini toplamayı başaran Ziraat Bankası, avantajlı faiz oranları ile konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

Banka bu kapsamda masraflı ve masrafsız olmak üzere çok avantajlı faiz oranları ile tüketici kredisi vermektedir. Bankanın verdiği kredi seçeneklerinden masraflı olan için uygulanan faiz oranı %1.19 iken, masrafsız kredi için ise %1.24 faiz oranı uygulanmaktadır. 

Emekli olduktan sonra, emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan, bankanın kredi kartı ve kredili mevduat hesabı imkanlarından faydalanarak, otomatik ödeme talimatı veren emekli müşteriler bu kampanyadan faydalanabilmektedir.

Bu kredi kampanyasında alacağınız 20 bin TL tutarındaki 48 ay vadeli masrafsız tüketici kredisi için uygulanan faiz oranı %1.24’tür. Bu değerler üzerinden hesapladığımızda ise bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 586 TL’dir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here