Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Enpara.com Başvurusu Ve Enpara ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Enpara.com Başvurusu Ve Enpara ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Enpara.com, masrafsız bankacılık uygulamasını hayatımıza sokmuştur. Enpara, 2012’de QNB Finansbank tarafından kuruldu. Bu uygulama sayesinde artık işletim ücretleri ortadan tam anlamıyla kalkmış oldu.

Uygulama hayat ilk girdiği sıralarda birtakım eksiklikler söz konusuydu. Ancak yetkili isimler tarafından geliştirilen bu uygulama çok daha kullanışlı bir hale getirildi. Uygulama çok kısa bir sürede ülkemizin dört bir yanına yayıldı. Uygulamanın henüz Android cihazlar için gelmemiş olması ciddi anlamda tepkilere yol açtı. Ancak yine de Android kullanıcıları bu uygulamanın dışında bambaşka uygulamalar da kullanabiliyor.

Enpara.com’a güvenebilir miyim?

QNB Finansbank tarafından kurulan Enpara.com büyük bir güvence vermektedir. Kullanıcılar bu uygulamayı çok güvenilir bulmakta ve her zaman tercih etmektedir. İşletim ücreti kesilmemesi durumu ise kullanıcılara önemli bir rahatlık sağlamaktadır.

Enpara.com’un kredi kartı var mı?

Enpara.com ne yazık ki şuanda vatandaşlar için kredi kartı imkanı sağlamıyor. Ancak yine de banka kartı sayesinde kişi işlemlerini rahatlıkla halledebiliyor. Enpara.com’un kredi kartı özelliğine sahip olmaması da taksitli alışverişi imkansız hale getiriyor.

Enpara.com ile siz de çok rahat bir şekilde işlemlerinizi çok daha uygun bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ne gibi dezavantajı var?

Finansbank’ın dışında işlem yapanlardan 15 TL ücret alınmaktadır. Yabancı para transferi işlem yapanlardan da aynı şekilde ücret alınmaktadır.

Ne gibi avantajları var?

Yurt içinde başka ATM’ler üzerinden para çekmek isteyenlerden ise bilgilendirme ücreti alınmaktadır. Enpara.com kullanıcıları için mevcut olan en büyük avantaj ise şube olmaması. Ancak bunu bir dezavantaj olarak görmeyin çünkü işlemlerin hepsi şubelerden değil, intenet bankacılığıyla hallediliyor. Özellikle de tüketicilerin rekabetçi yüksek faizi vermesi için bu adresin kurulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Enpara.com’a başvurmak için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/basvuru-amaciniz.aspx adresinden faydalanabilirsiniz. Bu adres üzerinden bütün herkes Enpara’lı olabilir. Yukarıda Enpara sisteminin ne gibi avantajı ve ne gibi dezavantajı olduğu aktarıldı. Kişi bu konuda nasıl bir adım atacağına kendisi karar vermeli ve herhangi bir şekilde baskı altına alınmamalıdır.

 Konuya ilişkin detaylı bir şekilde bilgi almak için kişi Finansbank şubelerine başvurarak bilgi alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir