Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Gündem / Enpara.com Nedir? Enpara ile İlgili En Çok Merak Edilenler

Enpara.com Nedir? Enpara ile İlgili En Çok Merak Edilenler

Enpara.com, masrafsız bankacılık uygulaması denildiği zaman ilk akla gelen sitedir. Ekim 2012’de QNB Finansbank tarafından kurulmuştur. Bankacılık masraflarının söz konusu olmadığı dijital bankacılık sitesi, intenet ve telefon bankacılığı üzerinden hizmet veriyordu.

Özellikle de Haziran ayı ortasından itibaren ise mobil bankacılık kısmındaki eksiklik giderilmeye çalışıldı. Bu uygulamayla birlikte de çok ciddi anlamda bir ihtiyaç giderilmiş oldu. iPhone uygulaması olarak Apple Store’de yerini aldığı andan itibaren büyük bir ilgi gördü. Özellikle de uygulamanın IOS kullanıcıları için gelmesiyle birlikte işlemlerin önemli bir kısmı kolayca giderilmiş oldu.

Uygulamanın henüz Android cihazlar için gelmemiş olması ciddi anlamda tepkilere yol açtı. Ancak yine de Android kullanıcıları bu uygulamanın dışında bambaşka uygulamalar da kullanabiliyor.

Enpara.com ne kadar güvenilir?

Enpara.com adresi bütün güvencelere sahiptir. Bundan dolayı da vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde işlemlerini güvenli bir şekilde sürdürebilirler.

Kredi kartı mevcut mu?

Enpara.com adresi üzerinden şuanda kredi kartı hizmeti verilmemekte. Ancak yine de EnCard adıyla banka kartıyla harcamalar gerçekleştirebiliyor. Ancak her ne olursa olsun taksitli alışverişler yapmak bu adres ile geçerli değil. Özellikle de tüketicilerin rekabetçi yüksek faizi vermesi için bu adresin kurulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bu adres, bankacılık hizmetleri ihtiyaçlarını çok kolay bir şekilde karşılamak için çok büyük bir imkan sağlamaktadır. Ancak Finansbank’ın dışında işlem yapanlardan 15 TL ücret alınmaktadır. Yabancı para transferi işlem yapanlardan da aynı şekilde ücret alınmaktadır.

Ne gibi avantajları var?

Yurt içinde başka ATM’ler üzerinden para çekmek isteyenlerden ise bilgilendirme ücreti alınmaktadır. Enpara.com kullanıcıları için mevcut olan en büyük avantaj ise şube olmaması. Şube olmamasıyla birlikte bütün işlemler intenet bankacılığıyla kolay bir şekilde halledilebiliyor. Telefon bankacılığı sistemini tam anlamıyla benimsemiş olan Enpara sistemi aynı zamanda hesap için önemli bir faiz imkanı sağlıyor.

Oldukça yüksek faiz oranlarıyla birlikte kişiler yatırımlarını bu adres üzerinden yapabiliyor. Böylelikle yatırımcı daha yüksek bir gelir elde edebiliyor.

Ne gibi dezavantajı var?

Enpara’nın en büyük dezavantajı ise, Finansbank dışındaki bankalar için yüksek işlem ücreti alıyor olması. Yabancı para transferi için 15 TL ücret alınması, bir hayli dezavantaj olarak görülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir