Anasayfa / Esnaf Kredisi / Esnaf Kefaletten Kredi Çekmek İsteyenler için Kosgeb Engeli Kalktı

Esnaf Kefaletten Kredi Çekmek İsteyenler için Kosgeb Engeli Kalktı

Halk Bankası Esnaf ve Kredi Kooperatifi aracılığıyla devlet destekli kredi imkanları her geçen gün daha da artıyor. Esnaflarımızın kendisini daha da büyütebilmesi için bu imkan Resmi Gazete’de yayınlanan son KHK ile daha da genişletildi.

Halk Bankası tarafından esnaflarımıza yönelik verilen Kredi ve KOSGEB destekleri, Bakanlar Kurulu’nca açıklandı. Özellikle de son zamanlarda esnaflarımızın desteklenmesi için çeşitli projelerin yürürlüğe gireceği sık sık gündeme gelmekteydi. Uzunca bir süredir tartışma konusu olan bu durum son yapılan açıklamalarla netleşti.

Esnaf Kredi Kooperatifinden Kredi Çekmek İçin Hangi şartlar aranıyor?

Devlet destekleriyle vatandaşlara tanınmış olan kredi ve hibe teşviki için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında öncelikle kişilerin esnaf kefalet kooperatiflerine üye olması yer alıyor.

Kredi imkanından faydalanmak isteyen kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Yabancı ülke vatandaşı olan kişilerin ise Türkiye’de faaliyet gösteren bir kurumda yer alması gerekmekte.

Asıl kullanım amacı döner sermaye olanların ihtiyaçları da bu kredi imkanıyla karşılanabilir.

Kredi limiti 150.000 Türk Lirası olarak açıklandı ve bu kredi için 1-5 yıl arası bir vade tanınmıştır.

Esnaflarımız için tanınmış olan bu kredinin vadesi 1-60 ay arasında değişmektedir. Faiz oranı ise yılda yüzde 4 olarak belirlenmiştir. Esnaflar 2017 yılında taşıması gereken bütün özellikleri derinlemesine araştırmak durumundadır.

Aranan şartları tam anlamıyla yerine getirmiş olan esnaf vatandaşlarımız 150.000 TL’ye kadar işletme kredisine sahip olabilme imkanına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir