Anasayfa / Konut Kredisi / Ev Almak İsteyenlere Verilen Uygun Krediler ve Şartları

Ev Almak İsteyenlere Verilen Uygun Krediler ve Şartları

Ev sahibi olmak, bankaların sağladığı kredi imkanlarıyla çok kolay. Uygun faiz oranları, geniş vade süreleriyle ödemelerinizi istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün. Ev kredileri faizleri bireysel veya ihtiyaç kredileri gibi kredilere oranla daha uygun faiz avantajları sunmaktadırlar. Bankalara gitmeden size en uygun konut kredisini seçmeniz mümkün. Bankaların intenet sitelerindeki kredi hesaplama araçlarıyla size uygun bankayı belirleyebilirsiniz.

Konut kredisi için en uygun faiz oranları sunan bankalar;

-Ziraat Bankası

-Yapı ve Kredi Bankası

-Türk Ekonomi Bankası

-Garanti Bankası

-Akbank

-QNB Finans Bank

ZİRAAT BANKASI

Türkiyenin ilk bankası ve devlet bankası olan Ziraat Bankası ev almak isteyenleri uygun faizlerle konut kredisi kapsamında destekliyor. Öneğin Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz 200 bin TL’lik konut kredisi için yıllık %1.13 faiz oranıyla, 120 aylık vade süresi ve %14.6632 yıllık maliyet oranıyla aylık 3.052.64 Türk Lirası taksitlerle ödemeniz mümkündür.

Başvuru için gerekli belgeler 

Ziraat Bankası konut kredisi için şubelerden başvuru  yapabileceğiniz gibi intenet üzerinden de ön başvuruda bulunmanız mümkün. Bankaya ait intenet sitesinden ilk adımda Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı, cep telefonunuz, kredi tutarı, gelir bilgisi ve konutun bedelini girip başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren QNB Finansbank konut kredisi için avantajlı bankalardan. Kredinizi 180 aya kadar vadelendirmeniz mümkün. Ayrıca sabit faiz oranıyla ödemelerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. QNB Finansbank konut kredisine bankanın intenet sitesinden ve şubelerden başvurmanız mümkündür. Başvuru için gerekli belgeler ise;

-Satın almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi

-Kimlik Belgesi (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı)

-Güncel fatura

-Maaş Bordrosu veya gelir Belgesi

Öneğin; QNB Finansbank’tan çekeceğiniz 200 bin TL’lik kredi için %1.25 faiz oranı ile ve 180 ay vade ile aylık 2.799.17 TL’lik taksitlerle ödemeniz mümkün. 

GARANTİ BANKASI

Türkiye’nin önemli bankalarından olan Garanti Bankası konut kredisinde vade süresi uzunluğu açısında diğer bankalardan bir adım öne çıkıyor ve tam 240 ay vade süresi sunuyor. Bankadan çekeceğiniz 200 bin TL’lik kredi için %1.17 faiz oranıyla 120 aylık vade süresi için aylık 3110.14 TL’lik taksitlerle geri ödersiniz. Krediye bankanın intenet sitesinden TC. kimlik numaranızla ön başvuru oluşturabileceğiniz gibi şubelerden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir