Anasayfa / Devlet Kredileri / Aile Bakanlığı Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Sıfır Faizli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile Bakanlığı Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Sıfır Faizli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile Bakanlığı’nın evli olup çalışmayan ev hanımları için yapmaya devam ettiği projeler sürüyor. Destekler devam ederken şimdi de Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Sıfır Faizli kredi gündemde. Girişimci olarak çalışmak isteyen ve iş kurmak isteyen kadınların desteklenmesi adına sürdürülen çalışmalar son yıllarda gündemde yükselirken sistem aynı şekilde ilerliyor. Ev hanımı olarak herhangi bir işte çalışmayan ancak girişimci olarak bir iş kurmak ve çalışmak isteyen kadınlar Sosyal Yardımlaşmaya başvurması yeterlidir. Bu başvuruda 15.000TL’lik faizi olmayan kredi alınarak iş kurulabilmesi için bir projenin oluşturulması ve kuruma sunulması gerekmekte ve hatta bir de kurumun ücretsiz olarak verdiği eğitimlere katılmak gerekmektedir.

8 yıl geri ödemeli olarak verilen kredinin ilk yirmi dört aylık dilimde bir geri ödemesi yapılmıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyurulan yeni destekleme çalışmalarına yoğun talebin olacağı bekleniyor ve yaza kadar bir çok başvurununr realize edileceği konuşuluyor.

Kimler Nasıl Yararlanabilir?

Gündeme getirilen bu yeni destekleme için ev hanımı olmak şartı aranıyor. Yani hiçbir işte çalışmaksızın yalnızca evinde bulunan ancak bir girişim projesi bulunan kişi olmak. Öncelikle kendi işini yapmak isteyen bu ev hanımları bir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurusunu yapmalı ve ardından projesini sunmalıdır. Projesi, değerlendirmeler sonucunda uygulanılabilir olarak görülen ve onaylananlara bu kredi desteği sağlanacak ve ilk 2 yıl ödeme yapması istenmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir