Çarşamba , Temmuz 25 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Ev hanımları, evin işlerini yapmak üzere bir işe girmeksizin sigortasız olarak önemli bir yükümlülüğü alırlar. Çocukların bakımı, yemek pişirme, evi temizleme ve daha bir çok işin sorumluluğu onlardadır. Ancak kimi zaman onlarında çeşitli nedenlerle finansman ihtiyaçları ortaya çıkabilir. Başta evde kendi işini yapmak, çeşitli ürünler yapıp satmak ve evin ihtiyaçlarını karşılamak üzere paraya ihtiyaç duyabilirler. Bu anlamda bankalardan nakit temin etmek adına kredi almak da isteyebilirler. İşte bu aşamada kafa karıştıran bir konu gündeme geliyor. Gelir olmaksızın kredi alınabilir mi? Yani ev hanımları kredi alabilirmi ?

ev hanımları bankadan kredi çekebilir mi 

Gündeme gelen ev hanımlarına kredi verilir mi sorumuzun yanıtı tabii ki evet. Bugün ülkemizdeki birçok banka, ev hanımlarına ihtiyaç kredisi sağlamakta ve onları finanse etmektedir. Pek tabii ki kişilerin hiçbir geliri bulunmadığından onlara sağlanacak olan kredinin şartları, miktarı ve vadesi de diğer kredilere göre farklılık göstermektedir.

ev hanımlarına kredi veren bankalar 

Garanti Bankası: Ev hanımlarına özel olarak gayrimenkul kredisi, ev ihtiyaçları kredisi, otomobil kredisi Garanti Bankası tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca kadınlara özel olarak hesapta para yokken dahi nakit avans çekilebilecek olan kredili mevduat hesabı da sağlamaktadır. 

Denizbank: Denizbank’ın ev hanımlarına özel olarak birçok imkan sunmaktadır. Hem ihtiyaç kredisi hem de ev hanımlarına özel olarak “Özel Altın Günleri” ve “Mevduat Biriken Hesap” açılmaktadır. 

Akbank: Akbank da ev hanımları için çeşitli kampanyalar sunmaktadır. 20 bin TL’ye kadar kredi sağlayan Akbank’ın kredi başvuruları gerek telefon gerekse intenet bankacılığı ile anında yapılabilmektedir ve ihtiyaç sahibi ev hanımlarımız bu fırsattan istifade edebilmektedir. 

ING Bank: İhtiyacın tutarına göre, ihtiyaç sahibi ev hanımlarına kredi sağlayan ING Bank bu alanda öncülük yapan bankalardandır. BU LİNK aracılığı ile anında ev hanımlarına özel kredi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Bu bankaların ev hanımlarına kredi çekme şartları kendi prosedürlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle kişi kendisine en uygun olan kredi seçeneğini belirlemek üzere gerek şubelere giderek gerekse kurumların web sitelerinden seçim yaparak şartları okumalı ve eğer uygunluk taşıyorsa başvurusunu yapmalıdır.

ev hanımlarına kredi başvurusu yap 

Kredi başvurusu yapmak isteyen ev hanımlarımız yukarıda listelediğimiz bankaların resmi web sitelerine giderek “İhtiyaç Kredisi” sekmesinden anında başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken husus belirttiğimiz üzere bankaların şartları değişkenlik göstermekte olduğundan başvurudan önce talep edilen şartları okumaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir