Anasayfa / Bilgi / Ev Hanımlarına Uygun Faiz ile Kredi Veren Bankalar ( Gelir Belgesiz )

Ev Hanımlarına Uygun Faiz ile Kredi Veren Bankalar ( Gelir Belgesiz )

Gelirini belgeleyemeyen, herhangi bir iş yerinde çalışmayan ev hanımlarına bankalar tarafından krediler sağlanmaktadır. Bu noktada esas amaç, bütün vatandaşların ekonomik anlamda hayallerine kavuşturulmasıdır. Ev hanımlarına da ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi sağlamak için önemli adımlar atılmaktadır. Tabi bu noktada, kişinin kredi notu büyük önem taşımaktadır. İçeriğimizde ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kredi alma şartları yer alacaktır.

Kadınlara gelir şartsız kredi

Bankalar, özellikle de evde ek iş yapan ev hanımları için kredi vermektedir. Gelir şartsız ev hanımlarına kredi sağlayan bankalar ise;

Akbank, HSBC, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, YapıKredi, Şekerbank, Halkbank, Finansbank, Denizbank’tır.

Belirtilen bankalar ev hanımlarına özel faiz oranları ve uzun vadelerle krediler sağlamaktadır. Verilen kredi tutarı ve vadeler, geliri olmayan kadınların ödeyebileceği nitelikte olmaktadır. Bu noktada bankanın değerlendirmeye aldığı birkaç nokta vardır;

Kişinin adli sicil kaydında ağır suçlar barındırıp barındırmadığı, kredi notunun ne durumda olduğu. Daha önceki ödemelerin düzenli olarak gerçekleşip gerçekleşmediği ve icra durumu.

Kredi başvuruları intenet adresi, intenet bankacılığı ve telefon şubesi üzerinden kredi başvuruları gerçekleşmektedir.

Ev hanımlarının kredi kullanımı detayları

Daha önceleri gelir belgesiz kredi imkanları sağlanmamaktaydı. Ancak bankalar arasındaki rekaket ortamının artmasıyla birlikte, artık maaş belgelenmese bile kredi verilmektedir.

Ancak bu noktada önemli olan, ev hanımının üzerine ne gibi tapulu mallar olduğudur. Ev hanımlarına devlet bankaları 20.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Çok sayıda gayrimenkul, arsa veya tarla tapusuna sahip kişilere ise daha yüksek krediler sağlanabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi kartları

Ev hanımlarına sağlanan kredi kartları genellikle 1000 TL limitli olmaktadır. Ancak daha önce bankacılık işlemlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi, kredi kartı üst limitini etkilemektedir.

Burada, kadınlara yönelik erkeklere göre en az %10 daha avantajlı KOSGEB kredisi sağlanmaktadır. 18-29 yaş aralığındaki kadınların ülke ekonomisinde daha aktif rol alabilmesi adına böyle bir uygulama yürürlüğe girmiştir. Personelin 48 aylık vadesi işsizlik sigortası fonu tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu kişilerin İş-Kur kaydı olması halinde, bu süre 54 aya kadar yükselmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir