Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ev İpotek Ederek Kredi Veren Bankalar Listesi Güncel En Yüksek Tutar

Ev İpotek Ederek Kredi Veren Bankalar Listesi Güncel En Yüksek Tutar

Bildiğiniz üzere bankalar kişilere kredi sağlamadan önce onların ödeme güçlerine ve verdikleri güvene bakarlar. Bunun için faydalanılan değerler; kredi notunuz, gelir durumunuz, mal varlığınız ve ödemelerinizdir. Bankaların bu bilgileriniz üzerinden size sağladığı kredi miktarı sizin için yetersizse evinizi bankaya teminat gösterebilir ve ev ipotekli kredilerden faydalanabilirsiniz. Bu seçenekte hem daha yüksek miktarda kredi alabilir hem de BSMV masrafından da kurtulmuş olursunuz. Yazımızın geri kalanında size bu tip bir kredinin detaylarının neler olduğunu açacağız. Hadi gelin beraber göz atalım:

ev ipotekli ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay 

Bu tip bir kredi almak ve evinizi bankaya ipotekleterek kredi kullanmak istediğinizde maksimum 48 ay vadeli kredi alabilmektesiniz. Biliyorsunuz ki BDDK geçtiğimiz süreçte yaptığı yeni kredi düzenlemeler ile tüketici ve ihtiyaç kredilerine sınırlandırma getirmişti. Bu nedenle maksimum 48 ay vade hakkınız bulunmaktadır.

ev ipotekli kredi için gerekli belgeler

T.C. nüfus cüzdanınız, sürücü belgeniz veya pasaportunuzun aslı ve fotokopisi, adres teyidi için ikametgah belgesi ve kişinin gelir durumunu gösteren belgeler ile ipotekli gösterilecek olan gayrimenkulün tapusu.

ev ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları

Bu başlık altında belirteceğimiz oranları yazımızın bir alt başlığında yer alan ipotekli kredi veren bankalarda ele alacağız. Böylece hangi bankanın, hangi vadelerle ve hangi faiz oranları ile bu tarz bir kredi imkanı sağladığını açıkça görebileceksiniz.

ev ipotekli kredi veren bankalar 

INGBANK: Ingbank’tan oldukça yüksek meblağda kredi alabilmeniz mümkündür. 48 ay vadeli olarak kredi veren banka 1.000,000 TL’ye kadar kredi çekebilmenize olanak sağlamaktadır.

Akbank: 48 ay vadeli 25.000,00 TL tutarında kredi alabilinir ancak burada aranan şart ise kişinin aylık gelirinin yarısının taksitlerden az olmaması gerekmektedir.

İşbankası: Tam olarak ipoteklenen gayrimenkulün ederi kadar kredi sağlayan İşbankası’nda da vade 48 ay olarak geçerlidir.

Vakıfbank: Vakıfbank, kredi alacak olan kişinin evine ekspertiz göndererek değer biçtirmektedir ve bu değerin maksimum %80’i kadar kredi alınabilmektedir. 48 ay vade sunan banka bu ödemeleri 3’er aylık ödeme planlarına da dönüştürme hakkı tanımaktadır.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası da Vakıfbank’ta olduğu gibi %80 eder üzerinden 48 ay vade ile kredi sağlamaktadır.

ipotekli eve banka kredi verir mi 

Bu tarz bir talebe bankalar ancak insiyatif kullanarak karar vermektedir ancak olanaksız bir durum değildir. Eğer onay verilirse 2. dereceden ipotek uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir