Ana sayfa Gündem Faizsiz Banka Albaraka Türk Hesap Açma İşlemleri

Faizsiz Banka Albaraka Türk Hesap Açma İşlemleri

Faizsiz kredi finansmanları ile tüketicilerin ilgi odağında olan Albaraka Türk banka hesabı açtırmak için yapılması gerekenler için makalemize göz atabilirsiniz.

0
PAYLAŞ

Bankalar günümüz dünyası için bir zorunluluk haline gelmiştir. Kişilerin veya firmaların gerçekleştirdiği bütün işlemler için artık bankalar güven rolü üstlenmektedir. Para akışı sağlamak, işletme için sermaye ihtiyacı karşılamak için akla gelen ilk kurum bankadır. Bu noktada tüketiciler de kendisi için en avantajlı olan bankaları tercih etmektedir. Bankalar arasında da daha çok hedef kitleye ulaşmak için büyük bir rekabet söz konusu olmaktadır.

Birçok kişi sadece maaş çekmek için bankaları kullanmaktadır. Çünkü faiz İslam dinine göre haramdır ve haramdan kaçınmak adına faiz işlemlerinden uzak durulmaktadır. Bu noktada ise Katılım Bankaları akla gelmektedir. Üstelik artık banka hesapları açmak artık çok kolaydır. Sadece nüfus cüzdanı ile veya hatta intenet üzerinden banka hesabı açılabilmektedir. İçeriğimizde Faizsiz Albaraka Türk hesap açma için yapılması gerekenler aktarılacak.

Albaraka Türk banka detayları

Albaraka Türk, müşterileri için vadeli vadesiz ve yatırım mevduat hesapları açabilmektedir. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler verilmekte ve faiz uygulaması yapmamaktadır. Hesap açacak olan kişinin mevduat türleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Tüketici dilerse klasik vadeli dilerse de vadesiz hesaplar tercih edebilmektedir. Bankanın kredi notuna bağlı olarak müşterisi için özel avantajlar sağladığını da eklemek gerekmektedir. Tüketici dilerse banka şubesine başvurarak kendisine özel hesap da açtırabilir. Albaraka Türk resmi intenet sitesi üzerinden de özel olarak açtırılan hesabın detayları incelenebilmektedir.

Albaraka Türk hesap açtırmak için hangi belgeler gerekmektedir?

Albaraka Türk müşterisi olmak isteyenlerin kimlik belgesi ve ikametgah adresi ile banka şubesine başvurması gerekmektedir. Bunun yanında banka, müşterisinin son ay faturalarını da talep edebilmektedir.

Yabancı uyruklu vatandaşların ise; pasaport ve oturma izni belgesi ile şubeye başvurması gerekmektedir.

Albaraka Türk mevduat hesabı açtırmak için ne yapılmalıdır?

Bankanın mevduat hesabından yararlanmak isteyen kişiler intenet bankacılığı veya şubeden başvuru yapabilmektedir. Bunun yanı sıra tüketici eğer isterse telefon bankacılığıyla 7-24 banka ile erişim sağlayarak hesap açtırabilmektedir.

Hesap işletim ücreti ve diğer ücretler

Bankanın fatura ödeyen hesap türünü açan tüketici fatura ödemesi için sadece 2 TL ödeyecektir. Bunun dışında banka müşterilerden hesap işletim ücreti talep etmemektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here