Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Faizsiz Banka Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar Neler

Faizsiz Banka Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar Neler

Finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bir bankadan kredi almak istediğinizde önünüze çeşitli kampanya seçenekleri çıkar. Bu seçenekler çeşitli faiz oranları ve vade seçenekleri ile karşınıza çıkar. Siz de sizin için en cazip olan seçeneği seçersiniz. Bu noktada özellikle faiz oranının ve kredi masraflarının düşük olmasını beklersiniz. Ertelemeli ödeme seçeneği ve vadenin uzunluğu da seçminizi etkileyen faktörlerdendir. Yazımızın içeriğinde faizsiz kredi seçeneklerini sizler için sıralayacağız. Ancak unutulmamalıdır ki faizsiz kredi seçeneği de kendi içinde yıllık maliyete sahip olup faizden farklı olarak toplam ödemenize yansımaktadır. Çeşitli masraflar eklenerek bu faiz gideri sizden bir şekilde alınmaktadır. Ancak KOSGEB ve benzeri kaynaklardan alacağınız kredilerde ekstra bir masraf ödemeden faizsiz olarak kredi alabilirsiniz.

faizsiz bankalardan kredi çekmek 

Yazımızın girişinde de ele aldığımız üzere faizsiz olarak kredi seçenekleri sunan bankalar vardır ancak bu maliyet size yansıtılacaktır yine de faizsiz kredi çekmek istiyorum diyorsanız işte faizsiz kredi sunan bankaların listesi; 

faizsiz kredi veren bankalar 

Kuveyt Türk’ün sunduğu ihtiyaç kredileri aylık 300 TL taksit ile ve %1.33 faiz oranı ile sunulmaktadır. Sabit ödemelerle ödendiğinde faiz oranına tabii tutulmazsınız ancak toplam ödeme sonucunda 14.441 TL ödeme yapmış olursunuz ve maliyetler bu şekilde yansıtılmış olur.

Albaraka Türk’ün ihtiyaç kredisi %1.25 faiz oranıyla sunulmaktadır ve ödemeler 294 TL eşit ödemelerle yapılmaktadır. Toplam ödeme sonucunda 14.150 TL ödeme yaparsınız.

Türkiye Finans’ta aylık 309 TL ödeme ile %1.45 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz. Toplam ödemeniz ise 14.883 TL olacaktır ve bu ödeme bu segmentin en yüksek tutarıdır.

Ziraat Katılım’da %1.15 faiz oranıyla aylık 286 TL eşit ödemelerle toplamda 13.791 TL ödeyerek kredi alabilirsiniz. Başvurunuzu Ziraat Katılım’ın resmi web sitesinden anında yapabilmektesiniz.

faizsiz kredi almanın şartları 

Bu bağlamda alacağınız kredilerde taşımanız gereken şartlar normal kredi imkanlarında talep edilen şartlar ile aynıdır. Başvurunuzda kredi notunuz değerlendirilecektir ve ödeme gücünüz dikkate alınarak talep ettiğiniz meblağ sağlanacaktır yahut reddedilecektir. Bu anlamda kredi almak istediğiniz bankaya giderek müşteri hizmetlerinden daha net bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir