Ana sayfa İhtiyaç Kredisi Faizsiz Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Evlenmek istiyorsunuz ancak maddi olanaklarınız yeterli değilse bankalardan düğün kredisi alabilir ve evliliğe adım atabilirsiniz!

0
PAYLAŞ

Bankalar, tüketicilere yalnızca tekil bir şart ile kredi sağlamazlar. Aksine kredi türlerini birden fazla kampanya ile çeşitli kategorilere yayarak tüketicilere bu kredileri sağlarlar. Tüketiciler de bu çeşitlilikte kendileri için uygun olan altenatifi tercih ederek bankalardan kredi kullanırlar. Önek olarak bireysel ihtiyaç kredisi; eğitim masrafları, seyahat masrafları, tatil masrafları, sağlık masrafları ve evlilik masrafları başta olmak üzere birçok ihtiyaç için kullanılabilir. Diğer yandan bankalar da hali hazırda bu tip kullanımlara özel olarak kredilerini şekillendirirler. Önek olarak bankalar evlilik yapacak olan ancak finansal nakdi desteğe ihtiyacı olanlara düğün kredisi vermektedirler. Biz size bu yazımızda düğün kredisi nasıl alınır bilgisini aktaracağız.

DÜĞÜN KREDİSİ NASIL ALINIR

Devlet destekli olarak geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlayan çeyiz hesabı uygulamasının sonrasında şimdi de ödeme kolaylığı sağlanan düğün kredisi uygulaması başlatıldı. 1 yıl ertelemeli olarak anlaşmalı bankalardan alınabilecek olan 10 bin TL tutarındaki düğün kredisi devlet desteği ile veriliyor. Bu krediden faydalanmanın ise bazı şartları vardır. Bunlar;

-Evlenecek çiftlerin 18-24 yaş arasında olması

-Daha önce hiç evlilik yapmamış olmamaları

-Evlenmelerine mani olan durumun finansal imkansızlıklar olması ve maddi olanaklarının olmaması

-T.C. kanunları içerisinde yer alan herhangi bir yüz kızartıcı suçu işlememiş olmak

Bu şartları taşıyan çiftler evlenmek için anlaşmalı olan bankalardan düğün kredisini alabiliyorlar ve geri ödemeye 1 sene sonra başlıyorlar. Eğer ilk sene bir çocuk dünyaya getirirlerse, bu durumda 1 yıl daha erteleme hakları oluyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here