Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Fibabanka İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru Kanalları

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru Kanalları

Herkes belli dönemlerde maddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. Meydana gelebilecek bir durum kişinin maddi durumunu olumsuz etkileyebilir. Bunun yanı sıra karşılanması gereken acil bir masraf olabilir. Bu durumda Fibabanka, anında nakit ihtiyaçlarınızı sağlayabilmek için krediler sağlamaktadır. Fibabanka ihtiyaç kredisi ihtiyaç duyulan her anda müşterinin yanındadır. 

İhtiyaç kredisi hesaplama

Fibabanka, en az 1000 TL ihtiyaç kredisi taleplerini değerlendirmeye almaktadır. Banka 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

İhtiyaç kredileri için uygulanan en fazla vade ise 48 aydır. Bu ayın üzerinde bir vadelendirme seçeneği mevcut değildir.

1000-9999 Türk Lirası arasındaki krediler için 3 aydan 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. Banka bu kredi için yüzde 1.49 oranında faiz uygulaması yapmaktadır.

10.000-30.000 Türk Lirası arasında ise yine 3 aydan 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. Banka bu kredi için yüzde 1.45 oranında faiz uygulamaktadır.

20.000 Türk Lirası değerindeki kredide 48 ay vadeli seçenekte yüzde 1.45 oranında faiz uygulaması yapıldığı belirtilmiştir. Bu noktada 755,48 Türk Lirası tutarında dosya masrafları ödenmelidir. Üstelik bu kredi için aylık taksit ödemesi ise 618 Türk Lirası’dır.

Başvuru detayları

İhtiyaç kredisi başvuruları, intenet bankacılığı veya şubelerden gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerini gerçekleştiren müşteriye Fibabank kredi başvuru sonucu sorgulama iletisi gönderilecektir. Böylelikle kişinin krediyi çekebilecek durumda olup olmadığı aktarılacaktır.

Burada Fibabanka cepten kredi başvurusu da mümkündür. Ama kredi üst limiti bu noktada 20.000 TL’dir. 1000- 2000 Türk Lirası arasında nakit ihtiyacı olan müşteriler, şubeye gitmeden cep telefonuyla kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Başvuru işlemleri, T.C. kimlik numarası ile 3422’ye gönderilmesi halinde gerçekleşir. Banka T.C. kimlik numarası üzerinden müşterinin kredi notunu ve adli sicil kaydını incelmeye alır. Kredi notu iyi olan ve adli sicil kaydında ağır suç barındırmayan müşterilere kredi sağlanır. Ancak bu noktada, Çağrı Merkezi güven anlamında müşteriyle iletişime geçmektedir. Burada müşteri bilgileri talep edilir.

İşlemler gerçekleştikten sonra kişinin krediyi alabilmesi için şubeye başvurması gerekmektedir. Şubeye başvururken gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

Kimlik fotokopisi, maaş bordrosu ve son 3 aya ait faturalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir