Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Araç Kredisi / Fibabanka Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka müşterilerine özel avantajlı taşıt kredileri finanse etmektedir. Banka,  yıllarda düzenlediği kredi kampanyalarıyla çok büyük bir ilgi görmektedir. Düşük faiz oranları ve uzun vadelerle tüketiciler hayallerindeki araçlarla buluşmaktadır.

KREDİ DETAYLARI NELERDİR?

Banka vade sayısına bağlı olarak faiz oranlarında değişikliğe gitmektedir. Sıfır kilometre taşıtlarda 3 aydan 36 aya kadar vade seçenekleri için yüzde 1.33 faiz uygulanmaktadır. 37 aydan 48 aya kadar vade seçeneklerinden herhangi birini tercih eden tüketici ise yüzde 1.43 faizle krediden faydalanabilmektedir.  Kredi çekerken ortaya kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

İkinci el taşıt kredisinden faydalanmak isteyen tüketiciler için faiz oranları; 3 aydan 36 aya kadar vadelerde yüzde 1.43, 37 aydan 48 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.53 faiz uygulanmaktadır. Kredi için ortaya çıkan masraf ise kredi tahsis ücretidir.

KREDİ GERİ ÖDEME PLANI

15.000 TL taşıt kredisi çekecek bir tüketici vade süresi boyunca 16.800.25 TL geri ödeme yapacaktır. Tüketici aylık 1.393.77 TL geri ödeme yaparak bu krediye sahip olabilmektedir. Ortaya çıkacak masraf tutarı ise sadece kredi tahsis ücreti olacaktır. Bu da 15.000 TL kredi için 75 TL’ye tekabül etmektedir.

Tüketici Fibabanka’dan 5.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için kredi çekebilmektedir. Kredi, aracın ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadarına finanse edilebilmektedir. Yani birey bu noktada yüzde 20 oranında bir peşinat ödemesi gerçekleştirecektir. Peşinat ödemesi ne kadar yüksek olur ise tüketicinin kredi notu da o kadar iyi seviyede olur. Böylelikle bazı durumlarda daha düşük faiz oranlarıyla kredi sağlanabilmektedir.

İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Taşıt kredisi başvurusunda gerekli belgeler aşağıdaki gibidir; Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi veya pasaport, Yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport ve oturma izni belgesi gerekmektedir. Ücretli çalışanların, son aylara ait maaş bordrosu veya hizmet verilen firmanın imza sirküleri,

Özel sektör personellerinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan döküm teslim etmesi gerekmektedir. Emekli vatandaşların, emekli olunan kurum tarafından düzenlenen emekli kimlik belgesi, Banka hesap hareketlerinin imzalı aslı bankaya teslim edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir