Ana sayfa Bilgi Findeks Uyarı Hizmeti Nedir? Nasıl Çalışır Ücreti Ne Kadardır?

Findeks Uyarı Hizmeti Nedir? Nasıl Çalışır Ücreti Ne Kadardır?

Kredi notu bilgisi için resmi kanal olan Findeks, üyeliklerine özel olarak kredi notu ile ilgili uyarı ve bildirimler sağlamaktadır. Ücretli olan bu hizmetten faydalanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

0
PAYLAŞ

Bankalar sahip oldukları finansal kaynakları tüketicilere kullandırırken onların bazı şartları taşıyor olmasını talep ederler. Çünkü bankanın kişiye verdiği kredinin, banka hazinesine belirli bir vade süresince düzenli ödemeler ile faizi ile beraber geri dönmelidir. Aksi durum banka için finansal zarar anlamına gelir ve hiçbir banka bu durum ile karşılaşmak istemez. Bu yönden tüketicileri kredi başvurularında çeşitli özellikleri ile değerlendiren bankalar, bu anlamda kredi notunu yüksek ölçüde dikkate almaktadır.

KREDİ NOTU VE FİNDEKS NEDİR

Kredi Notu, Türkiye’nin önde gelen bankaları tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen bir puan endeksidir. Bu puan 1 ile 1900 arasında olup, kredi ve kredi kartı kullanımlarında borç geri ödemelerini düzenli yapanların notları yüksek iken, bu ödemelerini aksatanların ise kredi notları düşüktür. Kredi notu düştükte, kredi kullanabilme olasılığı da düşmektedir. Çünkü kredi notu düşük olması, daha önce kullandığınız kredilerde geri ödeme konusunda problemler yaşadığınıza işaret etmektedir. Bu durumda da bankalar, bu olumsuzluğa sahip kişilerin kredi başvurularını reddederler.

FinDeks bireylerin kredi başvurusu yapmadan kredi notlarını öğrenebilecekleri kanaldır ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulmuştur. Online olarak hizmet veren FinDeks’ten ücret karşılığında tek seferliğine kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz hakkında da bilgi alabilirsiniz. 

FİNDEKS UYARI HİZMETİ VE ÜYELİK

FinDeks, arayüzü itibari ile sunduğu hizmetleri üyelerine özel olarak sağlamaktadır. Çünkü kredi notu ve her bireyin gelir ve kredilendirme durumları birbirinden farklıdır. Bu kapsamda alınacak üyelikler ise çeşitli paketler halinde sunulmaktadır. Paketlerin içerikleri birbirinden farklıdır. Bu paketlerin hepsinde standart olarak FinDeks uyarı sistemi yer almaktadır. Önek olarak ödemesini geciktirdiğiniz kredi ve kredi kartı borçlarınızı, kredi notunuzu düşürmemeniz için yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gereken faktörleri findeks uyarı hizmeti size anlık olarak bildirir. Bu bildirim mobil uygulama ile olabileceği gibi kısa mesaj ile veya üyelik profilinizden de sağlanabilmektedir. Bu kapsamda sizin findeks üyelik başlatmanız gerekmektedir. 

Üyelikler aracılığı ile findeks kredi notu öğrenilebilir, kredi notu yükseltmek için neler yapabileceğinizi öğrenebilir, bireysel temsilciler ile görüşerek izlemeniz gereken yolu öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here