Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurularında Gereken Belgeler Nelerdir

Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurularında Gereken Belgeler Nelerdir

Türkiye’de bankacılık sektörü son yıllarda çok büyük gelişmeler yaşadı. Başta müşteri ilişkilerinde bir adım daha ileri gitmeyi başaran bankalar, mobil bankacılık ve intenet bankacılığı yönünden önemli gelişmeler kaydederken, tüketiciler de bu kapsamda artık bankalardan daha kolay bir şekilde kredi alabilmektedirler. Artık başvurular saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmekte, ihtiyaç duyulan kredi, bankadan çok kısa süre içerisinde temin edilebilmektedir. Bu anlamda da finansal kaynak kullandırmaktan gelir elde eden bankalar da, kolay bir şekilde ürünlerini kullandırabilmektedirler.

Bu gelişmelere karşın, birçok tüketici halen kredi kullanımlarında banka şubelerini tercih etmektedirler ve bireysel ihtiyaç kredisi başvurularını belgelerini bankalara ibraz ederek gerçekleştirmektedirler. Ayrıca kredi notu düşük olan ve kredi kullanımı konusunda problem yaşayanlar da kredi kullanabilmek için bankalara belge ve evrak ibraz etmek durumunda olduklarından, doğrudan banka şubelerinden kredi başvurusu yapmaktadırlar. Bu anlamda da başvurunuzu gerçekleştirirken kredi çekmek için gerekli evraklar hangileri biliyor olmanız gerekmektedir.

GARANTİ BANKASI ŞUBEDEN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Garanti Bankası’ndan kullanacağınız ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar temel olarak sahip olduğunuz gelir durumunu ve ikamet ettiğiniz (yani bankanın herhangi olumsuz bir durumda başvurabileceği adres) yeri gösteren belgelerdir. Bu anlamda siz de kredi için gerekli evraklar ile size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

GEREKLİ BELGELER:

-T.C. nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

-Kredi başvuru formu (kredi kullanacak kişi tarafından doldurulmuş)

-Son 3 aya ait ikametgah belgesi

-Gelir durumunu gösterir belge (Bu belge; kira geliri, faiz geliri, maaş ve benzeri gelirlere ilişkin kontrat ve belgelerdir.)

-Kişi eğer esnaf ise vergi levhası veya kurumsal bir firmadan gelir elde ediyor ise özel kişi olarak imza sirküsünü bankaya ibraz etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir