Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bankası Bu Defa da Emeklilerin Yüzünü Güldürüyor

Garanti Bankası Bu Defa da Emeklilerin Yüzünü Güldürüyor

Garanti Bankası, yıllardır hizmet vermekte olan ve müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamakta yardımcı olan bir bankadır. Garanti Bankası, her türlü bütçeye ve her türlü ihtiyaca uygun kredi fırsatları sağlamaktadır. İçeriğimizde bankanın emekli müşterileri için sunduğu kredi kampanyasına yer vereceğiz.

Emekliler için kredi fırsatı

Emekli maaşıyla geçinmekte zorlananların elinden Garanti Bankası tutuyor. Banka, 25.000 TL’den 75.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

25.000 TL’lik kredi için yüzde 1.44 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. 48 ay vade fırsatı ile sahip olunmakta olan bu kredi her bütçeye uygundur. Kredi için sadece 125 TL kredi tahsis ücretiyle birlikte 381,25 TL kredi tahsis ücreti ödemesi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

50.000 TL’lik emekli kredisi için yüzde 1.34 oranında faiz uygulanmakla birlikte yine 48 ay vade fırsatı sunulmaktadır. Ek masraf olarak sadece 250 TL kredi tahsis ücreti ve 762 TL sigorta ve vergi ücreti verilmek gerekmektedir.

Son olarak 75.000 TL’lik kredi için banka yüzde 1.29 oranında faiz uygulamaktadır. 48 ay vade seçeneğiyle sahip olabileceğiniz bu kredi için 375 TL kredi tahsis, 1.143.75 TL sigorta ücreti talep edilmektedir.

Yukarıda belirtilen krediler için 3 aydan 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. Bunun yanında kredi tahsis ücreti her bankada olduğu gibi yüzde 0.5 oranında tahsil edilmektedir.

Başvuru için gereken belgeler nelerdir?

Kredi başvurusu için, kredi başvurusunda bulunacak kişinin ücret bordrosu, gelir belgesi gerekmektedir. Kamu personeli olan kişilerin kamu çalışanları olduklarını gösteren kimliklerle başvuruda bulunması gerekmektedir. Özel emekli sandığına tabi olan kişiler sadece kimlik ile kredi alamamaktadır. Banka piyasanın genel durumuna göre faiz oranlarında değişikliğe gidebilmektedir.

İhtiyaç kredisi başvuru kanalları

Kredi talebinde bulunmak için Garanti İntenet üzerinden Başvuru-Kredi-İhtiyaç Kredisi, Garanti Cep’te ise Bankacılık İşlemleri-Başvurular-Kredi Başvurusu seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Alo Garanti hattı 444 0 335 ile de kredi başvurusunda bulunabilme fırsatı tanınmaktadır.

Yüz yüze görüşme için en yakın şubelerden ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurarak kredi hakkında detaylı bilgiler alınabilmektedir.

Banka, müşterinin Kredi çekebilme durumunu öğrenmesi için de bir kanal açmıştır. Müşteriler, DURUM yazıp T.C. kimlik numarasını 3390’a SMS yollayarak öğrenebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir